Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpestřujme dětem výuku, co nejvíce to jde. Možností jsou Kahoot kvízy

16. 02. 2021 - Pražský inovační institut

Aby nebyla online výuka jen prostým memorováním a zkoušením, hledají vyučující možnosti, jak ji dětem co nejvíce zpříjemnit. Objevilo se velké množství aplikací, které k tomu slouží. Jednou z nich je nástroj ke tvoření kvízů Kahoot. 

„Domnívám se, že o Kahootu už většina učitelů (i žáků) nějaké povědomí má. Princip je velmi jednoduchý, po registraci na webu může každý, a to je klíčové – tedy nejen učitel, ale i žák, nebo třeba rodič, tvořit kvízy, a ty pak dále sdílet. Pokud je samozřejmě vytvoří jako veřejné přístupné,” říká Radana Horníková, učitelka Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy dopravní v Masné ulici.

Kahoot používají učitelé napříč celým světem. Základní verze je zdarma, za rozšířenou verzi s doplňky se platí.

 „Ze zásady tvořím jen minimum kvízů takzvaně „na ochutnávku“, zbytek dělají moc rádi moji žáci. Velmi je to baví. Vymýšlejí záludné otázky, kvízy vylepšují fotkami i videy. A jen tak mimochodem se při tom učí,” popisuje učitelka Horníková.

Hotový kvíz pak žák nasdílí učiteli, ten provede případnou korekturu. Pro děti i starší studenty je vždy škola hrou velkou zábavou a podněcuje je to k dalšímu tvoření a učení, dodává učitelka Horníková. 

Pro inspiraci přiložila učitelka Horníková pro čtenáře Prahy školské dva kvízy, jeden na základní číslovky v němčině a druhý na téma pořekadel:

Zdroj: Radana Horníková, učitelka Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy dopravní, Masná 18, Praha 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram