Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Šesťáci ze Základní školy Londýnská pomáhají pražské ZOO překlenout uzavírku

19. 03. 2021 - Pražský inovační institut

Pražská zoologická zahrada je veřejnosti už delší dobu uzavřena. Výpadek příjmu je enormní, a proto ji velmi těší zvýšený zájem veřejnosti o adopci zvířat. Jejím sponzorem se stali i žáci ze Základní školy Londýnská na Praze 2. Děti společně vybraly deset tisíc korun, například výrobou perníčků a náramků nebo online službami. A na začátku roku si díky tomu zvolily, které zvířátko bude jejich dalším “spolužákem”. Vyhrál gibon stříbrný.

Třídní šesťáků Michaela Jančová napsala řediteli Zoologické zahrady Praha dopis, ve kterém jej o projektu informovala.

„Ten nápad přišel na začátku října, kdy nám zavřeli školy a my tak nějak chtěli naše šesťáky udržet spolu. Takže jsme vymysleli, že si na tu adopci musí „vydělat“, pak si zvíře vybrat, připravit kampaň a pak společně zvolit vítěze. Spontánně se nám to rozrostlo v projekt, do kterého se zapojilo všech 72 našich žáků 6. ročníku a také spousta učitelů,“ uvedla v dopise Jančová.

„Krom dobrého pocitu nás to totiž drželo pospolu a hlavně musím říct, že jako učitelé jsme na naše žáky opravdu pyšní!“ dodala Jančová a společně se svými dětmi se už nemůže dočkat, až se na jejich nového kamaráda půjdou podívat naživo.

„Každý finanční příspěvek nám nejen pomáhá překlenout náročné období, ale je pro nás i velkou psychickou vzpruhou. Pokud navíc vznikne projekt s cílem pomoci zvířatům v pražské zoo, jenž dárce spojuje a baví, je to ideální,“ poděkovala zoo na svých stránkách.

Zaujal vás nápad dětí a učitelů ze ZŠ Londýnská?

Seznam zvířat k adopci má Zoologická zahrada Praha na této stránce: Seznam zvířat pro adopci (zoopraha.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram