Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Praze proběhne německý jazykový maraton #DerDieDas

07. 05. 2023 - Tereza Benešová

V květnu se v Goethe-Institutu uskuteční vzdělávací maraton #DerDieDas, jehož cílem je podpořit výuku němčiny v České republice. Součástí akce bude mnoho konferencí, workshopů, školení a prezentací.

Vzdělávací maraton #DerDieDas se uskuteční 16. až 20. května 2023 a jeho hlavním cílem je podpora a zviditelnění německého jazyka. Maraton začne konferencí o podpoře výuky němčiny v Česku, která se bude konat v rámci česko-německého strategického dialogu. Jejím cílem je především nalézt společnou řeč k podpůrným opatřením tak, aby se čeští studenti mohli dostat k vícejazyčnosti a mohli se tak stát konkurenceschopnými na trhu práce. 

#DerDieDas bude také oslavou 10. výročí projektu jazykových animací Němčina nekouše. Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM pro učitele, partnery a jazykové animátory připraví workshopy s tipy do výuky a radami, jak navazovat přeshraniční školní partnerství. 

Čtvrtek 18. května bude vyhrazen studentům němčiny coby cizího jazyka či germanistiky. DAAD nabídne program Deutsch attrAKTIV, který vychází z toho, že atraktivní výuka je o aktivních němčinářích. Spolu s kolegy z Goethe-Institutu ukáží nové metody výuky a poradí kde hledat pomoc, inspiraci či výukové materiály. 

Maraton bude zakončen dvoudenním školením referentů projektu Do Německa na zkušenou, který dlouhodobě popularizuje studium němčiny a výjezdy českých studentů do Německa. 

Tato akce je organizována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Česko-německým fondem budoucnosti, Goethe-Institutem, Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže TANDEM, DAAD a projektem Do Německa na zkušenou. 

Přijďte si načerpat tipy a inspiraci do výuky němčiny a dozvědět se více o česko-německých výměnných programech. Více informací naleznete na webu www.goethe.de/cesko/derdiedas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram