Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studenti budou moct odemykat školu mobilem

23. 03. 2021 - Pražský inovační institut

Až se studenti vrátí zpátky do lavic, budou si moci odemykat dveře své školy pomocí mobilu. Vydavatel studentských průkazů ISIC spustil v rámci digitalizace služeb nový identifikační a přístupový systém ISIC PORT, díky kterému mohou mít studenti a učitelé ve svém mobilním telefonu průkaz i klíč od školy v jednom. Tento identifikační a přístupový systém nabízí školám řešení přístupu a docházky s využitím mezinárodního studentského průkazu ISIC a umožňuje použití mobilu jako osobního průkazu a digitálního klíče.

"Dali jsme si za cíl vyvinout bezpečný a zároveň praktický systém identifikace, který by ulehčil život jak školám, tak studentům," říká o ISIC portu Radek Schich, ředitel společnosti GTS ALIVE, která vydává průkazy ISIC v České republice.

ISIC PORT bude kompatibilní jak s digitální, tak i plastovou verzí karty ISIC. Školy tento průkaz mohou napojit například na elektronickou docházku, na školní systémy, nebo i knihovnu a jídelnu. Zjednoduší tak život žákům i učitelům, ti totiž budou muset mít pouze ISIC kartu místo několika čipů. Administrátoři systému ISIC PORT také mohou kontrolovat vstupy do školy a mají vždy přehled o tom, kdo se v budově školy pohybuje. Systém umožňuje také nastavení SMS upozornění pro rodiče o příchodu či nepříchodu jejich dítěte do školy.

Fotografie od uživatele Julia M Cameron ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram