Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prvňáci a druháci se vrátili do škol. Praha toto rozhodnutí podporuje

18. 11. 2020 - Redakce

Ve středu 18. listopadu se žáci prvních a druhých tříd a děti ze speciálních škol vrátili zpět do lavic. V České republice se rozvolňování opatření řídí protiepidemickým systémem s pravidly pro pátý stupeň. Pokud se bude epidemický vývoj i nadále zlepšovat, zpět do škol by se na prezenční výuku mohli vrátit prioritně žáci devátých ročníků a maturanti. Na střední školy by se při čtvrtém stupni vrátila praktická výuka s omezením počtu do dvaceti lidí.

Podle radního hl. m. Prahy pro oblast školství Víta Šimrala je návrat prvních a druhých ročníků dobrým krokem. 

„Návrat nejmladších ročníků k fyzické výuce v této chvíli podporujeme. Přeci jen naučit malé děti číst a psát na dálku a přes počítač je dost složité, až skoro nemožné. Většina dětí je proto odkázána na rodiče, aby jim s výukou pomohli a správně je to naučili,“ řekl radní Šimral.

Opětovná prezenční výuka je podmíněna dodržováním hygienických a režimových opatření. Oproti jaru se bude výuka uskutečňovat v celých třídách, roušky budou povinné po celou dobu výuky, ve třídách i ve společných prostorách. Výjimku mají pouze mateřské a speciální školy, těch se tato opatření netýkají. Důležité je také dodržovat pravidelné větrání a dezinfekci.

Ze všech protiepidemických restrikcí, které byly nařízeny na základě šíření koronaviru, je podle průzkumů právě opatření uzavření škol tím, co lidem vadí nejvíce. Najdou se však i tací, kteří z návratu do lavic obavy mají. 

„Chápu, že ne každý považuje návrat dětí do škol zatím za bezpečné řešení. Možná mělo ministerstvo školství zvážit možnost ponechání rozhodnutí na samotných rodičích, zdali své dítě nechají i nadále vzdělávat doma, nebo jej pošlou zpět do školy. Řešení vidím v testování,“ doplnil radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram