Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Čtenářská gramotnost, komunikace i média – nové semináře a workshopy, třeba právě pro vás?

31. 03. 2023 - Jana Holcová

Čtenářská gramotnost, komunikace i média – nové semináře a workshopy, třeba právě pro vás?

Nejen pro pedagogické, ale i pro nepedagogické pracovníky z pražských škol je určená nová série workshopů, které v rámci projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání organizuje společnost Scio. Nepůjde o nudná teoretická setkání, připraveny jsou praktické a zábavné semináře a workshopy s odborníky z praxe.

Účastníci si aktivně procvičí a posílí profesní dovednosti se zaměřením na rozvoj čtenářské gramotnosti, komunikaci se žáky a práci s médii. Z workshopů získají nové zdroje informací a inspiraci a praktické příklady do výuky. Tématy budou např. Metody rozvoje čtenářské gramotnosti, Poezie ve škole, Školní čtenářský klub, Komunikační dovednosti a prezentace, Jak číst média a další. Na webu společnosti Scio najdete více informací, dubnové termíny workshopů a linky na přihlášení. Všechny semináře jsou díky zapojení do projektu iKAP II – Inovace bezplatné.

Semináři vás provedou:

Jindra Plamitzerová, své zkušenosti lektorka získala jako dlouholetá učitelka základní a střední školy a rovněž jako garantka a metodička map učebního pokroku pro český jazyk a čtenářskou gramotnost ve společnosti Scio.

Anna Chocholová. Po letech praxe učitelky češtiny, francouzštiny a dějepisu na ZŠ a po absolvování kurzu Čtením a psaním ke kritickému myšlení se lektorka zaměřila na posilování čtenářské gramotnosti žáků. Od roku 2002 pracuje jako lektorka v kurzech pro pedagogy, praktické semináře prokládá aktivitami osobnostně sociální výchovy.

Bohuslav Bohuněk má více než dvacetileté zkušenosti z českých médií, o médií mnoho let vyučuje na vysokých školách a své praktické zkušenosti rovněž předává i v rámci seminářů. V současnosti působí především jako tiskový mluvčí společnosti Scio a v rámci setkání se můžete těšit především na rozbor mnoha reálných situací, které vám pomohou nahlédnout do zákulisí světa médií a pochopit, jak média fungují.

Klára Vakočová působí jako učitelka českého jazyka a občanské výchovy na 2.stupni ZŠ a také jako lektorka seminářů zaměřených na podporu čtenářství. Společné setkání je založené na konkrétních praktických ukázkách z reálné výuky a jejich reflexi skrze vlastní edukační činnost účastníků.

Zájemci se už mohou přihlásit na konkrétní dubnové termíny. Kurzy budou probíhat i v květnu a červnu, všechny se odehrávají v Praze 8 – Karlíně. Pokud máte zájem už teď můžete vyplnit kontaktní formulář. Všichni, kdo semináři projdou, získají certifikát o absolvování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram