Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha otevře školy pro děti zdravotníků a záchranných složek

02. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Pro děti zdravotníků, záchranářů a dalších důležitých profesí otevře Praha od pondělí 4. ledna 2021 školy a školská zařízení. Budou zajišťovat péči o děti ve věku od tří do deseti let. Kromě rodičů, kteří pracují v Integrovaném záchranném systému, budou moci do škol poslat své potomky i zaměstnanci kurýrních a doručovacích služeb a pracovníci zajišťující odvoz komunálního odpadu či dodávky elektřiny, tepla a zemního plynu či Pražské integrované dopravy.

Seznam základních škol i rozhodnutí primátora zveřejnil pražský magistrát.

„Základní školy byly vybrány po dohodě s jejich zřizovateli, tedy městskými částmi. Praxe bude obdobná jako při minulé situaci. Požadavky na umístění dětí zaměstnanců pošle oslovený zaměstnavatel na Magistrát hlavního města Prahy na odbor školství, mládeže a sportu. Ten rozmístí děti do jednotlivých škol a informuje školu a zaměstnavatele,“ uvedl radní pro oblast školství Vít Šimral. 

Od 4. ledna budou kvůli pandemii koronaviru chodit do škol po celé České republice pouze žáci prvních a  druhých tříd ZŠ, žáci speciálních škol a děti mateřských škol. Ostatní žáci a studenti se budou učit opět formou distanční výuky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram