Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pískoviště – nástroj pro sdílení zkušeností mezi učiteli

09. 04. 2021 - Pražský inovační institut

Online prostor, kde mohou učitelé s ostatními kolegy sdílet své zkušenosti. To je projekt Pískoviště. Představil ho Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO), který je součástí Národního pedagogického institutu České republiky. Učitelé se díky němu mohou podělit o své zkušenosti nejen s tím, co jim v distanční výuce funguje, ale i v čem by se potřebovali zdokonalit.

Pískoviště nabízí prostor k setkání s kolegy. Můžete s nimi jednoduše sdílet zkušenosti k danému tématu vzdělávání, získávat nové informace nebo inspiraci od ostatních. Každý účastník může ukázat praktické tipy, s čím ve výuce pracuje, a to nejen v té distanční, ale i prezenční, a hlavně získat náměty od dalších účastníků. Obsahem Pískoviště není odborný výklad lektora. Jeho cílem je hlavně to, aby si učitelé ukázali možnosti výuky, ze kterých jsou nadšení, případně se zdokonalili v tom, v čem si nejsou jistí.

Jak pískoviště funguje?

  • přesné datum konání je určeno až po naplnění dostatečného počtu přihlášek,
  • přihlášeným zájemcům je následně e-mailem zaslána pozvánka na konkrétní datum, které je vázáno na nabídkou avizovaný den a hodinu,
  • každé online pískoviště v aplikaci Zoom (i pro nezkušené) je určeno nanejvýš pro 15 pedagogů,
  • v průběhu pískoviště je k dispozici moderátor, který dává prostor především účastníkům,
  • během čekání na své pískoviště si připravte k tématu na 3 minuty příklady, které byste rádi ukázali kolegům, a případně otázky na věci, se kterými se potýkáte.

Více informací a přehled aktuálně vypsaných témat naleznete na:

Pískoviště - Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (projektsypo.cz)>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram