Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Odpolední vyučování by v budoucnu mohlo zůstat online, myslí si student

16. 01. 2021 - Patrik Vodrážka

Kombinovaná výuka by se mohla ve školách podle studenta čtvrtého ročníku a lektora Střední průmyslové školy a gymnázia Jiřího Vojtěcha do budoucna ujmout. Některé hodiny jsou totiž jako dělané pro distanční výuku, říká v rozhovoru pro studentský Mediální dům Preslova. Jaká negativa a pozitiva mu přinesla distanční výuka a jak ovlivňuje české školství?

Za pozitiva online výuky považuje Vojtěch to, že učitel nemusí napomínat žáky, kteří zrovna neposlouchají. Ten, kdo se učit chce, se podle něj může při vyučovací hodině učit efektivněji. Jako další plus hodnotí to, že žáci nemusí do škol dojíždět a výrazně ušetří čas. Chybí mu ale sociální kontakt se školou a kamarády. Celkově je ale student Vojtěch přesvědčen, že online výuka je pro rozvoj českého školství přínosem.

Až se život vrátí do normálních kolejí, bylo by podle něj dobré pokračovat v kombinované výuce. Například výuka v odpoledních hodinách by mohla být online, myslí si student, který na střední škole vede semináře o tvorbě her.  

A jak vidí současné maturity? Má z nich obavy i kvůli aktuální situaci?

Podívejte se na video.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram