Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Banner

Nový ročník odborné ceny pro pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic 2022

10. 02. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Probíhá nominace do nového ročníku odborné ceny pro pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic 2022.  

Cílem této odborné ceny je ocenit a podpořit kvalitní pedagogy, napomoci redefinovat standardy učitelské praxe a zvýšit prestiž a posílit status učitelského povolání v České republice. Primárně nejde o prezentace jednotlivých učitelů, ale učitelského povolání obecně.  Na základě příběhů jednotlivých učitelů je představováno široké veřejnosti možná cesta k proměnám českého vzdělávání. 

Cena je určena pro učitele působící na základních a středních školách v ČR a sleduje odbornost pedagogů, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity. Více o kritériích a průběhu hodnocení  je k nalezení na webových stránkách ceny. 

Přihlášení do ceny je pro přihlášené kandidáty zároveň jedinečnou příležitostí reflektovat jejich dosavadní učitelskou praxi. Finalisté se zároveň stávají součástí komunity inspirativních učitelů a získávají příležitost ovlivňovat české školství a podílet se na změnách vzdělávací politiky. 

Cena má záštitu MŠMT ČR a Senátu PČR, hlavními mediálními partnery ceny je Česká televize a Aktuálně.cz.

Na cenu může učitele nominovat kdokoli prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách ceny do 28. února. Učitelé se mohou přihlašovat do 13. března.

Odkaz na letošní spot na propagaci ceny:

FB: https://fb.watch/b3DsuYz9AA/

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=xK0w_qEJlp0&t=3s

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram