Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Festival ambasád 2024 v Dejvicích

06. 06. 2024 - Šimon Hauser

Již tuto sobotu 8. června se v Dejvicích uskuteční největší letošní přehlídka gastronomie a kultury – Festival ambasád. Od 8 do 20 hodin se návštěvníci mohou těšit na pestrý program plný chutí a zvuků z celého světa, který se uskuteční na tradičním místě farmářských trhů na Kulaťáku.

Festival, který letos slaví svůj sedmý ročník, organizuje MČ Praha 6 ve spolupráci s pořadateli Trhů na Kulaťáku. K účasti se přihlásilo neuvěřitelných 55 zemí, které prostřednictvím svých ambasád nabídnou návštěvníkům autentické gastronomické zážitky. Na stáncích budou prezentovány tradiční pokrmy z různých koutů světa, což slibuje mimořádně pestrou a lákavou přehlídku.

Festivalu se zúčastní i partnerská města Prahy 6 – Roncegno Terme, Poreč a Bayreuth, která také představí své kulturní a gastronomické speciality.

Celodenní program nabídne vystoupení zástupců 19 zemí, kteří na pódiu předvedou své tradiční tance, hudbu a folklór. Návštěvníci se mohou těšit například na irské a chorvatské tance, portugalské písně či hru na mongolské tradiční nástroje.

Festival ambasád však nenabídne jen gastronomii a kulturu. Návštěvníci budou mít možnost dozvědět se více o systému DROZD, ochutnat guláš připravený v největší polní kuchyni nebo soutěžit o letenky do atraktivních destinací. Za pozornost stojí i stánek s robotem, který bude čepovat pivo. Vstup na festival je zdarma. Přijďte si užít den plný zábavy, poznávání a skvělých gastronomických zážitků.

Festival ambasád 2024, 8. června od 8 do 20 hodin, Kulaťák v Dejvicích. Buďte u toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram