Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Necháváme studentům volnost. Je to o komunikaci a zodpovědnosti, tvrdí ředitelé

17. 01. 2021 - Patrik Vodrážka

Prezenční výuka už nikdy nebude taková jako dříve. Některé věci je efektivnější dělat pomocí online přenosů. Nejen o tom mluví v rozhovoru ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia z Prahy 5 Radko Sáblík a ředitel Střední průmyslové školy sdělovací techniky Luděk Šnajdar. Jejich studenti musejí být podle nich schopni skloubit školní povinnosti i práci na projektech. Právě ta jim poskytuje neocenitelné zkušenosti z praxe. Jedním z projektů je i organizace 25. ročníku veletrhu vzdělávání Schola Pragensis Online.

Oba ředitelé nechali studentům při přípravě Scholy Pragensis a živého online přenosu, který se uskutečnil na konci listopadu, volnou ruku. Zajistili ze svých řad moderátory, kameramany a celý štáb včetně tvůrců webu a sociálních sítí. Realizační tým čítal až 60 lidí. K moderování akce se zapojily i další školy z Prahy.  

„Studenti, kteří jsou zapojeni do Scholy Pragensis, jsou zvyklí si (ve škole) dohnat věci sami a umí si nastavit svůj časový rozvrh,“ vysvětluje ředitel Sáblík. 

Více se dozvíte ve video rozhovoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram