Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Náměstek pro dopravu připravuje další linku metra

06. 04. 2022 - Daniel Kapek

Okružní linka Metra O by v Praze mohla výrazně pomoci s přetížením veřejné dopravy v centrálních částech města. Vedení Prahy se tímto krokem snaží o zlepšení dopravní situace v Praze, velmi efektivní řešení by mohlo být právě zavedení linky Metra O.

Zatímco město čeká na výstavbu linky metra D, která by měla být dokončena a zprovozněna v roce 2029, věří, že v tuto dobu bude již metro plně automatizované, bez potřeby řidiče, a samozřejmě velmi bezpečné. Mezitím se začíná mluvit o další lince metra.

Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra se nejedná pouze o mýtus. Metro O je myšleno zcela vážně a již se začíná na plánech a cenových odhadech pracovat. Okružní linka by mohla nejen odlehčit centru, ale také zjednodušit dopravu do okrajových částí Prahy. Kvůli rychlému růstu obyvatel Prahy by mohla linka O zásadně ovlivnit jednoduchost městské dopravy.

Hlavní město dosud v dopravní infrastruktuře se zpožděním dohání dosavadní rozvoj města, trasa O má rozvoj města předběhnout.

Aktuálně se má začít budovat trasa metra D, která bude mít deset kilometrů. Jak dodal náměstek, město by mělo neustále doplňovat zásobník staveb připravených k realizaci, aby se nestávalo, že jeden projekt skončí a pak se dlouhá léta čeká na jeho pokračování.

Trasa nové linky

Okružní linka by po dokončení měla měřit 36 kilometrů. Část trasy by měla být vedena po povrchu. Na trase by se mělo nacházet 23 stanic. Osm stanic by mělo být přestupních nejen na další linky metra, ale i na příměstskou a vysokorychlostní železnici.

Studie proveditelnosti za několik desítek milionů by měla být hotová v roce 2025, pak by se mohla začít zpracovávat projektová dokumentace. Stavební povolení pro první etapu by prý mohlo být vydáno do poloviny třicátých let.

Zdroj fotografie: Twitter @Adam_Scheinherr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram