Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výtvarná soutěž "Černý Petr z Terezína"

05. 02. 2024 - Magistrát hl.m. Prahy

Židovská obec Brno a spolek ŠTETL, centrum židovské kultury vyhlašují celostátní výtvarnou soutěž pro studenty základních, středních a základních uměleckých škol České republiky. Na základě dochovaného unikátního balíčku karet Černého Petra ručně kresleného, vyrobeného neznámým autorem v terezínském ghettu pro zde internované děti vyhlašujeme v návaznosti na Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, který si připomínáme 27. ledna, výtvarnou soutěž na dotvoření chybějící karty pro děti a mládež ve věku 6 - 18 let.

Karetní sada pro hru Černého Petra patří přeživšímu holocaustu Petru Haimannovi, který byl pro svůj židovský původ deportován z Brna v roce 1941 jako tříletý chlapec. Osvobození se dočkal i s rodiči v Terezíně. Odtud kromě vlastních výtvarných prací dovezl i díla těch, kteří takové štěstí neměli. Nachází se mezi nimi i karty pro hru Černý Petr od neznámého autora. Kolorované perokresby na kartonových kartičkách malého formátu tvoří kromě ústředního mouřenína 14 dvojic a jednu dvojici neúplnou.

Židovská obec Brno a spolek ŠTETL tímto způsobem chtějí široké veřejnosti a především školám nabídnout další unikátní pohled na zásadní kapitolu našich dějin, která může být uplatněna v rámci vzdělávání.

Pravidla a podmínky soutěže jsou k dispozici v přiloženém souboru.

Kontakt pro školy:
Iva Komárková, projektový manager, e-mail: cernypetr@zob.cz

Ke stažení - podmínky soutěže:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram