Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Staňte se školou v pohybu!

17. 02. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

již potřetí přicházíme s nabídkou zapojení školy do Třídní výzvy v rámci naší říjnové výzvy 10 000 kroků - tentokrát pro duben 2023. Registrace do výzvy bude spuštěna 1. března a bude probíhat až do konce měsíce. Účast ve výzvě je pro školy zdarma.

Pravidla počítání u třídních týmů:

Tým tvoří pouze jeden dospělý, kterým je třídní učitel(ka) a jeho či její třída. Abychom docílili rovných podmínek, tak aby nebyly zvýhodněny třídy s více dětmi, budou třídy porovnávány podle součtu bodů 10 dětí s nejvíce body a jejich učitele či učitelky vždy k danému dni. Přesná pravidla naleznete na níže uvedeném odkazu, který je uveden i na přiloženém letáku :

https://www.desettisickroku.cz/…ola

Vítězné třídy z předchozích výzev

Duben 2022    - TI páťáci z Heyráku (ZŠ Heyrovského Olomouc)

Říjen 2022      - ZŠJŽ 6.A (ZŠ Jana Železného Prostějov)

Podaří se i do třetice zvítězit třídě z olomouckého kraje a nebo se prosadí kluci a holky z ostatních krajů? Je to na vás zda a v jakém počtu se do naší výzvy pustíte. Ztratit nemůžete nic, získat naopak mnohé. Z našich zkušeností z předchozích dvou ročníků Třídní výzvy víme, že děti ze zapojených škol najednou zjistili, kolik krásných míst mají kolem svých škol, bydliště, ale i v rámci svého města. Ti mladší do škol chodili se svými rodiči pěšky, což přispělo ke zlepšení dopravní situace kolem škol a tedy i ke zvýšení bezpečí našich nejmenších a díky snížení emisí i k čistějšímu ovzduší tamtéž. Některé školy naši myšlenku ještě povýšily, pořádaly pro své žáky(ně) virtuální cestu do Afriky a zpět, dny zdraví, případně těm, co se účastnily nechaly vyhotovit upomínkové předměty a pro ty nejlepší diplomy. A nezapojily se pouze děti, na řadě škol si vychovatelky z družin, učitelé, učitelky, ale i kuchařky či uklízečky tvořili své týmy a soutěžili mezi sebou. Ohlasy jsou veskrze kladné, dokázali jsme děti a nejen je rozhýbat a tak i v této další výzvě opět tenhle prvek bude, navíc nově se budou porovnávat nejen třídy, ale také celé školy, kde se bude pro výpočet používat tzv. ALFA PRŮMĚR, tedy průměr všech zapojených třídních učitelů či učitelek a jejich tříd po odečtení výsledků 10% nejvíce a 10% nejméně bodujících účastníků. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram