Cookie Consent by Free Privacy Policy website

KRAJSKÉ KOLO STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI

24. 04. 2024 - Magistrát hl.m. Prahy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem a za podpory MŠMT a Magistrátu hl. m. Prahy pořádají v pondělí 29. dubna 2024 Krajské kolo SOČ.

Soutěž je určena žákům všech typů středních škol, kteří chtějí prokázat své znalosti a schopnosti v některém z osmnácti vědních oborů. Podmínkou účasti v soutěži je vypracování samostatné vědecké práce na zvolené téma a její obhajoba před odbornou porotou. Slavnostní zahájení Krajského kola SOČ pro Prahu proběhne ve Velkém sále Karlínského Spektra Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy v 9 hodin, obhajoby jednotlivých oborů pak začínají v 9.30.

V letošním roce budou členové odborných porot hodnotit 114 soutěžních prací od 131 studentů, může být i autorský tým. Vybraní žáci postoupí do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 21. až 23. června 2024 v Pardubicích. Ti nejlepší dostanou příležitost účastnit se dalších prestižních soutěží (například České hlavičky) nebo reprezentovat Českou republiku na mezinárodních soutěžích. Generálním partnerem 46. ročníku SOČ je společnost The Kellner Family Foundation. Partnery jsou VŠE, Jednota českých matematiků a fyziků a Elixír do škol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram