Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Díky, že můžem volit: Zážitkový workshop pro školy

04. 06. 2024 - Magistrát hl.m. Prahy

V rámci oslav výročí 20 let od vstupu ČR do EU a u příležitosti voleb do Evropského parlamentu si spolek Díky, že můžem ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy připravil zážitkový workshop pro školy. Tento workshop, který je navržen pro žáky středních škol, měli možnost zažít přihlášené třídy na konci května. Cílem akce je přiblížit mladé generaci význam voleb a umožnit jim aktivní účast na formování budoucnosti.

Proč je důležité, aby mladí lidé volili?

„Mladá generace musí být slyšet, a to i v Evropě. Politika nemusí být vždy nudná a složitá, naopak díky ní můžeme měnit svět kolem nás. A začít bychom měli právě u voleb,“ říká Matouš Ettler, manažer vzdělávacích aktivit spolku Díky, že můžem. Tento názor podporuje i nově představená platforma Díky, že můžem volit (volby.dikyzemuzem.cz), která sdružuje aktivity více než 18 organizací, institucí a iniciativ zaměřených na blížící se volby do Evropského parlamentu.

Co workshop nabízí?

Workshop se zaměřuje na politický marketing a je koncipován tak, aby zaujal a vzdělal studenty formou interaktivních aktivit. V rámci workshopu se studenti seznámí s klíčovými prvky politické kampaně, naučí se, jak analyzovat politické sdělení a jak se efektivně zapojit do veřejného dění. Akce je navržena pro celé třídy, maximálně však pro 30 studentů zároveň, aby byla zajištěna kvalitní interakce. Doba trvání je 120 minut.

Kdo workshop vede?

Lektory workshopu jsou členové spolku Díky, že můžem, kteří mají bohaté zkušenosti s organizací veřejných akcí a vzdělávacích projektů. Tito nadšenci se mimo jiné podílejí i na oslavách 17. listopadu na Národní třídě (Korzo Národní), což je jedna z nejvýznamnějších akcí připomínajících boj za svobodu a demokracii.

Jak se přihlásit?

Jste učitel a máte zájem se svou třídou zažít tento jedinečný workshop? Napište na workshopy@dikyzemuzem.cz. Nechte své studenty zažít, že politika může být zábavná a že jejich hlas má význam. Připravte je na aktivní občanství a inspirujte je k tomu, aby se se na demokracii sami podíleli. Na podzim připravuje spolek Díky, že můžem další ročník projektu Samet na školách, který nabádá studenty, aby se sami zapojili a uspořádali na své škole vlastní akce k 17. listopadu. A další workshopy uvede také na Akademii Díky, že můžem, kterou pořádá pravidelně po celý rok.

Workshop Díky že můžem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram