Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Korunovační třída se dočká proměny. Přibudou přechody i cyklopruh

11. 06. 2022 - Vincenc Novák

Oblast Letné se dočká znatelných úprav. Proměnou projde tzv. Letenský muzejní distrikt, ale i ulice Nad Štolou a Korunovační. Koncepční studii, jenž navrhla úpravy této oblasti, vypracovalo studio edit! společně s krajinářským ateliérem Rouge.

Změny, kterými projde Korunovační ulice, budou společně koordinovány do jednoho termínu. Jednat se bude o obnovu vodovodu, chodníků, stromořadí, krytu vozovky či dopravního značení.

Projekt úprav je výjimečný tím, že k debatám o jejich výsledné podobě byli přizváni i místní obyvatelé. Do ankety Společně po Letné se zapojilo přes 800 respondentů. Kromě nich se odehrála také debata se žáky ZŠ Korunovační a s občany v letenské Vodárenské věži. Na výsledné podobě úprav se podíleli také odborníci, architekti, dopravní specialisté či dendrologové.

Po obou stranách ulice by měl vzniknout desetimetrový prostor rozdělený na tři části - stromořadí, chodníky a předzahrádky, které by měly být zajímavé tím, že se na nich budou střídat záhony, keře či traviny.

Proměna Korunovační ulice bude znamenat také propojení dvou významných parků - Letné a Stromovky. Z toho důvodu se nezapomnělo ani na cyklisty, kteří budou mít průjezd ulicí jednodušší a přehlednější. V obou směrech ulice tak přibude nový cyklopruh a cyklisté budou moci bezpečně vjet také na chodník. Přibudou zde také nové stojany na kola, které budou nově čítat 38 parkovacích míst. V současné době je jich pouze 7.

Počet jízdních pruhů pro auta zůstane v ulici stejný. Počet parkovacích stání se zvýší na dvanáct, nyní jsou zde čtyři. Přibude také šest nových míst krátkodobého stání pro zásobování.

Studio edit! se zaměřilo také na péči o zdejší stromy, jenž trpí nedostatkem vody a půdního vzduchu. Stromy jsou kvůli těmto nedostatkům vystaveny dlouhodobému stresu. Řešením tak bude zvětšení objemu prostoru, který budou stromy schopny prokořenit, a to v celé délce ulice. Stromy budou zavlažovány také díky příčnému spádování chodníků a yužití vody ze silniční plochy. Dojde také k výsadbě nových stromů. Objeví se zde jírovec, jasan, jabloň či pajasan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram