Cookie Consent by Free Privacy Policy website

I středoškoláci se dočkali, do škol jdou od 24. května

18. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Od pondělí 24. května se do svých tříd opět vrátí středoškoláci. Vláda na svém posledním jednání 17. května schválila další vlnu rozvolňování protiepidemických opatření, v rámci kterých nově budou moct do škol docházet nerotačně děti z druhých stupňů základních škol v krajích, kde to situace zatím nedovolovala, dále pak všichni středoškoláci k teoretické výuce a vysokoškoláci. Těm ale většinou letní semestr skončil a začíná jim zkouškové období.

I nadále se děti a studenti ve školách budou testovat. Školy, kde se používají antigenní testy, budou testovat své žáky jednou týdně. Ve školách, kde využívají metodu testování PCR testem se snížila frekvence testování a stačí je provádět jednou za dva týdny.

Další vlna rozvolnění se týká také základních uměleckých škol (ZUŠ) a středisek volného času. Do ZUŠ mohou děti od pondělí 24. května docházet bez omezení, pokud mají negativní test, bez provedeného testu může být organizována výuka pro nejvýše 10 žáků. Do středisek volného času pak může docházet deset osob bez testu, s testem v nich pak může být až 50 osob uvnitř a 100 venku.

Pro školy ale návrat středoškoláků od 24. května přináší komplikace, protože od tohoto dne na nich začínají maturity. Didaktické testy čekají letošní maturanty v období 24. až 26. května a od 1. června pak vykonávají školní část maturity.

Fotografie od uživatele Jeswin Thomas ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram