Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zdravice primátora Zdeňka Hřiba k zahájení veletrhu Schola Pragensis a webu Praha školská

25. 11. 2020 - Redakce

Vážení žáci, vážení rodiče a vážení učitelé,

již na jaře při první vlně pandemie koronaviru jsme si uvědomovali, že veletrh pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis nebude takový jako v minulosti. Nikdo ale nevěděl, jaká bude situace v listopadu a zvolit správné řešení nebylo jednoduché. Tradiční přehlídku jsme chtěli za každou cenu zachovat už proto, že si letos připomíná čtvrt století od svého založení. 

Považujeme za zásadní, aby pandemie měla na vzdělání dětí a mládeže co nejmenší negativní dopad. Zájemci o studium na středních a vyšších odborných školách musejí mít dostatek informací, aby se na základě jich mohli správně rozhodnout o svém dalším směřování. Oceňuji proto, že veletrh Schola Pragensis tyto informace nabídne i letos, a to v on-line podobě.

Novinkou veletrhu jsou on-line prezentace pražských středních a vyšších odborných škol a dalších hostů veletrhu. Díky tomu Schola Pragensis poskytne ucelený obraz o vzdělávání v hlavním městě a zároveň poradí, jak zvládnout testy při přijímacích zkouškách.

Unikátnost tohoto projektu podtrhuje i fakt, že se do jeho organizace ještě více než dříve zapojují středoškoláci. Na starosti mají technickou přípravu, živé vysílání i obsah webových stránek. Veletrhu proto přeji, ať je stejně úspěšný jako ty předchozí a mladým organizátorům, aby se jim akce vydařila.

Společně s veletrhem se dnes spouští také další webové stránky  - Praha školská, kde návštěvníci najdou informace o školách, vzdělávacích akcích a vzdělávání pedagogů na území metropole. Věřím, že se stanou praktickou pomůckou žáků i učitelů a budou stále přinášet nové a zajímavé informace nejen z pražského školství.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram