Cookie Consent by Free Privacy Policy website

SCHOLA PRAGENSIS 2023: vše, co potřebujete vědět

19. 11. 2023 - Vincenc Novák

Potřebujete pomoct s výběrem střední školy? Vydejte se na veletrh Schola Pragensis!

Schola Pragensis je největším veletrhem středních škol v Česku, jehož hlavním cílem je pomoci studentům s výběrem střední školy. Této akce se každoročně zúčastní přes 30 000 návštěvníků. V tomto článku se dozvíte, proč byste letos měli vyrazit i vy a co od Scholy Pragensis čekat. 

KDY A KDE ?

Letošní ročník se koná od 23. do 25. listopadu v pražském Kongresovém centru, a to každý den od 8:30 do 18:00, v sobotu pouze do 15:00. 

Vstup je pro všechny účastníky zdarma

Zdroj: FB Schola Pragensis

Doporučený čas příchodu, umožňující, abyste si mohli veletrh užít naplno, je v ranních hodinách od 8:30, nebo okolo 11:30, kdy je očekávána menší vytíženost. Pokud se na akci chystáte jako celá třída, organizátoři doporučují zarezervovat si včas vstupu předem. Rezervaci můžete udělat zde.  

CO VÁS NA VELETRHU ČEKÁ? 

V rámci veletrhu se návštěvníci budou moci u jednotlivých stánků provozovaných studenty a seznámit s pražskými odbornými učilišti, průmyslovými školami, konzervatořemi, lycei a gymnázii. Schola Pragensis představuje ideální příležitost, jak zjistit na jednom místě vše, co vás o daných středních školách zajímá. 

Zdroj: FB Schola Pragensis

JAK SE ZORIENTOVAT? 

Orientaci na veletrhu vám usnadní mobilní aplikace Schola Pragensis, díky níž získáte mapu škol, profesní test, který vám pomůže s výběrem oboru, instruktážní videa o výběru škol a také katalog veškerých středních škol v Praze, z nichž si můžete oblíbené školy uložit a mít je tak přehledně na jednom místě. 

Aplikace je dostupná zdarma pro Android či iOS.  

Zdroj: Schola Pragensis

Další informace o veletrhu naleznete na webových stránkách Scholy Pragensis.  

Zdroj úvodního obrázku: Schola Pragensis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram