Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Žáci ze Kbel vyrobili pro zdravotníky z Bulovky strom života

09. 04. 2021 - Pražský inovační institut

Žáci z 5.C ze základní školy v pražských Kbelích věnovali Fakultní nemocnici Bulovka “strom života”. Chtěli tak podpořit zdravotníky, kteří se v této nelehké době starají o pacienty s onemocněním covid - 19. Téměř třímetrová lípa z papíru ve své koruně ukrývá nejen povzbudivé vzkazy žáků, ale také obrovské srdce, které je symbolem naděje, síly a lásky. 

„Žáci vyrobili a předali „strom života" Fakultní nemocnici Bulovka jako poděkování zdravotníkům za jejich skvěle odváděnou práci v této zvláštní době. Někteří žáci mají s koronavirem osobní zkušenost, ať už přímo nebo v příbuzenstvu, proto naše poděkování bylo zcela upřímné, neboť víme, jak to mají zdravotníci opravdu těžké a náročné. I když je strom "pouze" z papíru, jeho výroba byla opravdu dlouhá. Děti doma poctivě vyráběli listy a třídní učitel pan Petr Šeda pro změnu vyráběl kmen stromu, na který se jednotlivé listy lepily a vytvořily tak krásnou košatou korunu stromu,“ uvedl ředitel školy Květoslav Přibil.

Dar převzaly sestry z Interního oddělení nemocnice na Bulovce, které plánují strom vyvěsit na chodbě u vchodu do budovy. Aby vítal jak příchozí zaměstnance, tak i pacienty.

Páťáci ze třídy učitele Šedy, který byl v letošním ročníku nominován na cenu Zlatý Ámos, nelení a v současné době si distanční výuku zpestřují dalším společným projektem „Obejmi čtením“, ve kterém čtou pomocí online přenosu klientům v domovech seniorů z knih a povídají si s nimi.

„Jejich třídní učitel pan Petr Šeda co chvíli přijde s novým nápadem a novou iniciativou, tím své žáky motivuje a pohání vpřed,“ dodal ředitel Přibil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram