Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Xiaomi představil svůj telefon 11T pro milovníky videa

11. 08. 2022 - Patrik Vodrážka

Společnosti Xiaomi se v oblasti mobilních telefonů daří. Díky jejich telefonům za slušné peníze a výkon patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce elektroniky na světě. I ústup jeho konkurenta Huawei pomohl dostat tuto značku do čela prodejnosti. Nyní představila nové modely 11T a 11T Pro.

Značka, která spoléhá na svou mantru maximálně pět procent marže, představila dvojici modelů 11T a 11T Pro s relativně dostupnou cenovkou a zajímavou výbavou. Nová varianta vlajkových lodí oproti svým předchůdcům slevila ve výbavě, aby mohla nabídnout znatelně nižší cenu, nicméně je nutno dodat, že se konstruktérům podařilo slevit tam, kde to bolí nejméně a telefony si tak stále zachovávají svou exkluzivitu.

Oproti předchozím verzím mají oba telefony o něco menší úhlopříčku displeje. Výrazně menší je rozlišení AMOLED panelu, které kleslo na standardní hodnoty Full HD, tedy z 2400 na 1080. Zůstala však zachována vyšší obnovovací frekvence 120 Hz, která je o něco důležitější než rozlišení, které je vzhledem k velikosti displeje stálé uspokojivé. Z displeje zmizela také čtečka otisků prstů, nově je umístěná v zapínacím tlačítku na boku telefonu.

Co se týče stránky procesoru, Model 11T nabízí MT6893 Dimensity 1200 5G z dílny Mediateku, výkon varianty Pro stojí na osvědčeném kvalitním čipu Snapdragon 888 od Qualcommu. Oba telefony pracují s pamětí RAM 8GB.

Vývojáři se zaměřili především na milovníky videa, kterým nabízí několik zajímavých funkcí, které umožňují vytvořit efekt zastavení okolí, magický zoom nebo přibližení zdroje zvuku, podobně jako to umí směrové mikrofony.

Základní varianta telefonu je dostupná za 12 999 Kč, o 1 000 Kč více pak stojí varianta s dvojnásobným úložištěm (128 či 256 GB). Verze PRO stojí 15 999 Kč. Navíc je ve speciální akci šestiměsíční záruka, která platí, pokud si telefon koupíte do 10. listopadu. Tato záruka pak garantuje jednu opravu nebo výměnu poškozeného displeje zdarma.

Autor/ka fotografie: Marsel Hasanllari: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/drevo-svetly-krajina-muz-12118648/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram