Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Windows 11 je tady! Jaké jsou novinky?

13. 07. 2021 - Patrik Vodrážka

Je to již skoro šest let od doby, co jsme dostali Windows 10. Podle Microsoftu to měla být poslední verze, po dlouhé době je tu nicméně opět nový Windows, tentokrát s pořadovým číslem 11. První verze nového programu by se uživatelé měli dočkat již letos na podzim.

Zdroj: www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-11

A co nám vývojáři nového přichystali? První viditelnou změnou je nový moderní design – zaoblená okna, konzistentní design, předělané tlačítko start. Viditelnou změnu má také nastavení, které je také mnohem novější a přehlednější. Příjemnou novinkou je "překopaný" Microsoft Store, který dostal nejen nový vzhled, ale nově podporuje i například nahrávání aplikace ve formátu Win32, .NET, Xamarin, UWP či Java programy. Pro uživatele, kteří tedy chtějí spouštět například mobilní aplikace na počítači, je to skvělá novinka i vzhledem k tomu, že již nebude třeba žádný externí program (například BlueStacks), který by ono spuštění zajišťoval.

Další z vychytávek, která v systému nebude chybět, je funkce, která dokáže rozdělit aplikaci na určitou část obrazovky. Jedná se opět o inovaci, díky které nebude třeba stahovat externí aplikace a okna tak bude jednodušší rozdělit. Zároveň s tím je možné i seskupení daných aplikací. To znamená, že se budou moct rozdělené aplikace otevírat současně.

Na Windows 11 si nebudou stěžovat ale ani hráči, jelikož bude zabudovaná funkce Auto HDR, která umožňuje hře "renderovat" širší spektrum jasu a barev, což rozhodně zlepší požitek z hraní. Potřeba bude minimálně DirectX 11 a samozřejmě monitor podporující HDR. Další funkcí je tzv. DirectStorage, která bude šikovná hlavně pro majitele výkonných SSD. Hry se díky této funkci budou načítat mnohem rychleji bez zpomalení procesoru, díky čemuž budou moct být detailnější světy bez dlouhých načítacích časů.

Těšíte se na nový Windows 11? 🙂

Zdroj: www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram