Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kam se v létě vydat, aby to bylo budget friendly pro studenty?

21. 06. 2024 - Aneta Havránková

Zatím jste nijak neplánovali letní dovolenou, ale napadlo vás, že byste chtěli někam vypadnout a letenky jsou drahé? Máme pro vás několik super tipů, kam se vydat na budget friendly dovolenku i v hlavní sezóně. Stačí být trochu flexibilní a nebát se odlétat z okolních měst.

Z Prahy se v létě létá jen do Itálie, Polska, Bruselu a Londýna, občas i do Chorvatska nebo Rumunska. Proto je výhodné odlétat z Vídně, Norimberka, Wroclawi, Drážďan, Lipska, Katowic nebo Bratislavy. Všechna tato města jsou pár hodin od Prahy a jízdenka na vlak nebo autobus tam je cenově dostupná.

A kde vlastně hledat ty nejlepší letenky? Pro cesty po Evropě využijte stránky azair.eu. Na webu můžete zadat časové rozmezí, místo odletu i příletu a počet dnů. Skvělou funkcí je „anywhere“, která vám ukáže ty nejlevnější destinace na vybrané datum. Pokud chcete cestovat mimo EU, zkuste vyhledávače jako Kiwi, Skyscanner nebo Google Flights. Vždy ale kupujte letenky přímo přes aerolinku!

Levné letní odlety z Prahy:

Trváte na odletu z Prahy? Levně se podíváte do Poznaně, Milána, Turína, Benátek, Brusselu, Goteborku, Krakowa, Marseille, Londýna, Budapešti, Paříže, Říma a Pescary. Ty úplně nejlevnější termíny naleznete níže. Ostatní pak na stránkách azair.eu.

Levné letní odlety z Vídně:

Z Vídně už existuje více destinací za nízké ceny. Za pár korun se dostanete do Rijeky, Puly, Banja Luky, Říma, Zadaru, Neapole, Billundu, Dubrovníku, Rigy, Milána, Lamezii Te, Tirany, na Bari, do Ohridu, Barcelony i na Ibizu. Do Vídně se dostanete nejrychleji vlakem z Prahy. Nejlevnější termíny naleznete níže:

Levné letní odlety z Norimberku:

Špatná nabídka není ani z Norimbberka, kam se nejlépe dostanete Flixbusem nebo BlaBlaCarem. Z Norimberka vám to levně poletí na Mallorcu, do Sevilly, Palerma, Barcelony, Chanii, Valencie, Cagliari, Porta či řecké Prevezy. Ty nejlevnější termíny opět naleznete níže:

Podobně to pak funguje i ze všech ostatních odletových letišť. Z Polska se dostanete levně do Skandinávie, z Německa například do Turecka. Letenky máme, ale co ubytování? Všichni nejspíše znají Booking a AirBnB. Co se ale cen týče, naprosto nejlevnější bývá Agoda a aplikace Super.

Oba portály nabízí stejné hotely jako Booking, ale na noc to většinou vychází levněji. Pokud se pak jedná o ověřený hotel s mnoha hodnoceními, neboj se ho normálně vyhledat na Googlu a booknout přes jeho stránky, někdy to je levnější.

Pokud jste člověk, kterému nevadí spát v hostelech, od věci není ani stránka hostelworld.com. No a nakonec to nejlepší, v zahraničí se lze ubytovat i zdarma, a to pomocí aplikací Couchsurfing a Trusted Housesitters. Díky Couchsurfingu můžete bydlet u místních, kteří vás provedou městem a pokecají si s vámi. S Trusted house sitters pak někomu hlídáte domácího mazlíčka výměnou za ubytování zdarma.

Kam se vydáte? Podělte se s námi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram