Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Will Smith dal facku komiku Rockovi na předávání Oskarů

05. 04. 2022 - jan.sercl

Chris Rock si pravděpodobně na účet Smithovy ženy už nezavtipkuje. Při nedávném předávání Oskarů vtipně poukázal na autoimunitní onemocnění, kterým Jada Smith trpí a kvůli kterému má málo vlasů. Will se následně zvedl a uštědřil Rockovi pohlavek.

„G.I. Jane 2, nemůžu se dočkat, až to uvidím," řekl Rock v referenci na hlavní hrdinku, která měla ve filmu podobný střih jako Smithova manželka. Kamery nejprve zabraly Williama jak se vtipu zasmál, nikdo by tedy nečekal, že se zvedne a tímto způsobem zareaguje. Poté, co se vrátil na místo, dodal: „Neber si moji ženu do huby!" Rock se snažil situaci zachránit tím, že znovu poukázal na fakt, že mělo jít o vtip, ale příliš situaci nepomohl.

Internet se v této kauze rozdělil na dva tábory, jeden tvrdí, že herci musí trpět zesměšňování a nemístné vtipy mohou být na denním pořádku, čímž se zastávají Williama, jelikož mu prý jednoduše "ruply nervy" a reakce byla adekvátní. Jiní lidé říkají, že jakákoliv forma fyzické agrese zcela jistě k ničemu nepovede a William by se ve své pozici měl umět lépe ovládat. Někteří mezitím spekulují o tom, že celá scéna je nafingovaná a jedná se o klasický PR stunt.

Herec se později za své chování omluvil svým kolegům a také Akademii, zatímco přebíral cenu nejlepšího herce za roli Richarda Williamse ve filmu King Richard. Akademie se na svém Twitteru vyjádřila, že žádnou formu násilí nepodporuje. Někteří lidé Akademii i přesto kritizují, jelikož prý měla Smitha jakožto agresora vyloučit ze sálu a pozastavit vysílání. Rock se dle nejnovějších informací rozhodl, že na Smitha nebude podávat trestní oznámení, oznámil policejní sbor Los Angeles.

K situaci se na Twitteru vyjádřila mimo jiné spisovatelka Roxane Gay. „Zbytek této přehlídky pro mě byl velmi nepříjemný. Myslím si, že Jadina alopecie a Rockovy předchozí vtipy na její adresu násilí neospravedlňují, ale chápu, že mohly někoho dohnat až za hranu."

Fotografie od uživatele RODNAE Productions ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram