Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Praze vznikl nový přestupní uzel. I po otevření nejsou dokončené stavební práce

04. 10. 2021 - Daniel Kapek

Praha má od minulého týdne nový přestupní uzel. Vlaky začaly zastavovat v nově zbudované stanici Praha-Zahradní Město na trati Praha – Benešov. Zároveň se pod nádražím v Průběžné ulici otevřela zastávka MHD.

Uzel nicméně zatím není hotov, na jedné straně ještě chybějí eskalátory, přístupy na nástupiště a stále vypadá jako ve výstavbě. Na druhé straně průběžné ulice již eskalátory fungují.

Ve stanici zatím zastavují jen osobní a spěšné vlaky do Benešova a Tábora. Bylo avizováno, že zde budou stavět rychlíky Vltava a Lužnice do Českých Budějovic a Velenic ihned od otevření. Rychlíky zde budou stavět až od zavedení nového železničního jízdního řádu v prosinci.

Zdroj: Ropid

Pravděpodobně je to způsobeno nepřístupným nástupištěm č. 4 a nehotovou částí nádraží.

Změny v MHD

S otevřením nového nádraží je spojeno spoustu změn ve veřejné dopravě. Všechny linky městské hromadné dopravy, které jsou vedeny podjezdem Průběžná, budou stavět v novém přestupním terminálu v již zmíněném podjezdu. Ten cestujícím přinese pohodlný přestup mezi vlaky a MHD. Více informací najdete ve předchozím článku k tomuto tématu.

Zdroj fotografie: twitter @PIDoficialni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram