Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Praze se objevil již pátý re-use point. Má pomoci snížit množství odpadu

19. 10. 2022 - Vincenc Novák

V Praze došlo k dalšímu rozšíření sítě takzvaných re-use pointů. Jejich cílem je snížit množství zbytečného odpadu a umožnit tak další využití funkčních předmětů.

Nový re-use point se otevřel v Jilemnické ulici ve Kbelích. Účelem místa je umožnit lidem se zbavit již nepotřebných věcí, které je ale možné dále využít. Takovými věcmi mohou být kupříkladu hračky, vybavení do domácnosti či sportovní potřeby.

Donesený předmět bude nejprve posouzen a zaevidován. Následně dojde k jeho nahrání do aplikace praho.nevyhazujto.cz. Aplikace funguje tak, že nashromážděné předměty se nejprve zobrazí neziskovým či jiným organizacím. V případě, že o něj žádná z organizací neprojeví zájem, bude následně nabídnut zájemcům z řad veřejnosti.

Do aplikace můžete již nepotřebné věci nahrávat také z pohodlí domova, aniž byste museli navštívit některý z re-use pointů. Stačí si aplikaci zdarma stáhnout na App Storu či Google Play.

Re-use pointy jsou dalším krokem na cestě k cirkulární ekonomice, jež napomáhá snížit odpadovou zátěž vůči životnímu prostředí. Další pointy se nacházejí na území městských částí Praha 4, 9, 12 a 20.

Zdroj obrázku: Obrázek od uživatele Shirley810 ze služby Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře

  1. […] Dalším místem, na kterém se lze zbavit již nepotřebných věcí, jsou reuse pointy. Jedná se o vyhrazená místa ve sběrných dvorech, obvykle ve formě velkoobjemového kontejneru, na kterém je možné odložit již nepotřebné věci. Ty díky tomu neskončí na skládce, ale mohou najít další využití. Tyto věci si pak lze za symbolický poplatek či zdarma odnést a opětovně používat. Reuse pointy jsou pomyslným posledním bodem, kde se můžete rozhodnout věci nevyhodit. Více o reuse pointech na území Prahy jsme psali zde. […]

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram