Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Česku by mohl vzniknout státní fond na podporu herního vývoje

29. 09. 2021 - Patrik Vodrážka

Český videoherní průmysl má za sebou obrovskou historii. Herní tituly jako je Mafia, Vietcong, ARMA, Operace Flashpoint či v poslední době Kingdom Come jsou známé nejen u nás, ale i po celém světě. Nyní to vypadá, že úspěch českých herních vývojářů si uvědomuje i Ministerstvo kultury a mohlo by začít přispívat k jeho rozvoji.

Nápad, že by měl stát více podporovat videoherní produkci podobně jako natáčení filmů prostřednictvím speciálního fondu, se v minulosti již párkrát objevil. Nyní se tento nápad zdá jako reálný.

Ministr kultury Zaorálek si pochvaloval české herní úspěchy na festivalu v Karlových Varech, kdy označil celý „entertaiment industry“ jako obrovského tahouna. Myslí si, že pro Česko to je obrovská příležitost. Je samozřejmě otázkou, jestli se jedná o realitu či pouze předvolební slib, nicméně pokud by fond vznikl, jednalo by se o velký úspěch navázaný na vznik Asociace českých herních vývojářů.

Úspěšné projekty dokážou vytvářet nejen velká studia, ale i menší vývojáři, nicméně největší problém malých vývojářů je, že na projektech autoři pracují pouze ve volném čase a musí většinou přitom i nadále pracovat. Nový fond by tak toto mohl podpořit. Plány jsou momentálně takové, že první zájemci by mohli získat peníze z fondů v roce 2024.

Zdroj fotografie: Hangar 13

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram