Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Twitter testuje tlačítko na upravení tweetu

07. 09. 2022 - jan.sercl

Funkci v tuto chvíli testuje interní tým Twitteru a v následujících týdnech má být test rozšířen na předplatitele služby Twitter Blue. Twitter upozorňuje, že i když nejste v testovací skupině, každý bude moci vidět, zda byl tweet upraven.

Upravit tweet je funkce, která umožňuje provádět změny v tweetu po jeho zveřejnění. Má sloužit jako krátký časový úsek, ve kterém lze například opravit překlepy, přidat chybějící značky a podobně. V rámci tohoto testu bude možné tweety upravovat několikrát během 30 minut po jejich zveřejnění. Upravené tweety se budou zobrazovat s ikonou, časovým razítkem a štítkem, aby bylo čtenářům jasné, že původní tweet byl upraven.

Klepnutím na štítek se diváci dostanou do historie úprav tweetu, která obsahuje jeho minulé verze. Pro kontext zde hraje důležitou roli časový limit a historie verzí. Pomáhají chránit integritu konverzace a vytvářejí veřejně přístupný záznam toho, co bylo řečeno. Znamenalo by to, že otravné překlepy budou z velké části pryč. Dozajista ale budou méně nápadné - a možná i o něco méně trapné.

Od roku 2006, kdy byl Twitter představen, byly základy jeho používání jednoduché a neměnné: napsali jste tweet, zveřejnili ho a pak jste se museli vypořádat s následky. Na časové ose neexistovaly žádné zpětné odkazy. Proto je tlačítko pro úpravy možná největší změnou na této sociální síti od roku 2017, kdy Twitter zvýšil limit znaků pro zprávy ze 140 na 280.

Jak se Twitter z úzce specializované služby stával globální platformou, stále více uživatelů začalo požadovat možnost upravovat své příspěvky. Někteří dělali ve svých tweetech úmyslné překlepy a žádali o tlačítko pro úpravu, aby mohli své překlepy opravit. Dokonce i Elon Musk, miliardář, který stále není skálopevně přesvědčen ohledně koupě této platformy za 44 miliard dolarů, se zdál být tlačítku pro úpravy nakloněn. Nedávno však Twitter začal zvažovat zavedení editačního tlačítka, protože se snažil rozšířit své služby a přilákat lidi, kteří by si mohli dávat větší pozor na svá slova.

„Doufáme, že s dostupností funkce Upravit Tweet bude tweetování přístupnější a méně stresující," uvedl Twitter ve svém prohlášení. „Měli byste mít možnost zapojit se do konverzace způsobem, který vám dává smysl."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram