Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Trumpova sociální síť Truth Social byla spuštěna. Má ovšem problémy

02. 03. 2022 - Patrik Vodrážka

Již delší dobu se čekalo na sociální síť od Donalda Trumpa, který o své sociální síti mluvil již dlouho, jemu samotnému byl zakázán jeho Twitter a Facebook účet po útoku na americký Kapitol. Již minulý pokus o spuštění měl problémy a tentokrát to není jinak.

Spuštění sociální sítě bylo naplánováno na 21. února v App Store, a tak se i stalo. Vypadá to však, že mnozí uživatelé mají problém s vytvářením účtu. Údajně se při pokusu o zadání data narození, e-mailu nebo telefonního čísla zobrazí chybová zpráva, případně jiní uživatelé tvrdí, že byli zařazeni na čekací listinu.

Agentura Bloomberg si také povšimla podobnosti loga Trump Social a malé britské dopravní společnosti Trailar. Ta už upozornila, že do případu zasvětila i své právníky. „Radíme se s právníky o dalším postupu a možnostech, jak ochránit naši značku. Trailar nemá s Truth Social nic společného,“ uvedl britský dopravce v prohlášení zaslaném agentuře.

Spuštění této sociální sítě by mohlo znamenat Trumpův návrat na sociální sítě, pokud se nestane podobný zádrhel jako loni na podzim, kdy si hackeři přivlastnili uživatelské jméno „donaldjtrump“ a zveřejnili obrázky prasat, psali nadávky a podobně.

Před stažením testovací verze Truth Social loni na podzim kód webu ukazoval, že běží na open-source softwaru Mastodon. V říjnu byla společnost The Trump Media and Technology Group obviněna organizací Software Freedom Conservancy z porušení licence AGPLv3 Mastodon, protože nesdílela zdrojový kód platformy. O dva týdny pak stránky přidaly speciální sekci obsahující archiv ZIP ze zdrojovým kódem.

Síť má fungovat jako obdoba Twitteru. Uživatelé budou zveřejňovat tzv. Truths a příspěvky budou moci znovu sdílet na své časové ose, aby se zvýšil jejich dosah. Prozatím byla aplikace pouze na zařízení IOS, na Androidu prozatím nikoliv. Aplikace je prozatím dostupná pouze uživatelům ve Spojených státech amerických.

Zdroj fotografie: App store

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram