Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Trať mezi Prahou a Kladnem čeká po modernizaci nový život, vznikne zde cyklostezka

28. 12. 2021 - Daniel Kapek

Nevyhovující vlakové spojení Kladna, nejlidnatějšího města středočeského kraje, s hlavním městem Prahou čeká proměna. Kvůli zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h dojde na některých místech k přeložení tratě. Ve stopě původní dráhy vznikne nová cyklostezka, která má přinést bezpečnou cestu pro bezmotorovou dopravu mezi oběma městy. Nová cyklostezka z části povede ve stopě dnešní vlakové trati.

Název nové cyklostezky bude Kladenská drážní cesta. Stavba za 476 milionů by měla být provedena v letech 2024 až 2026 a bude úzce navázána na modernizaci trati na Kladno. Nová cyklotrasa by měla být 30 kilometrů dlouhá a pomůže zlepšit dostupnost vlakových zastávek pro okolní obce.

„Akce Kladenská drážní cesta má vyhotovenou technickou prověřovací studii z roku 2020, jejímž objednatelem bylo Statutární město Kladno. Z této studie také vychází odhad nákladů akce. Skutečné náklady však budou známy až po skončení výběrového řízení na zhotovitele. Projekt bychom rádi připravovali v úzké spolupráci s dotčenými městy a obcemi na trase a také Správou železnic,“ řekl radní pro oblast veřejné dopravy středočeského kraje Petr Borecký (za STAN).

Po dokončení trasy mezi Kladnem a Prahou by bylo podle hejtmanství možné prodloužit dálkovou cyklotrasu číslo 1 Praha – Brno – Skalice a dále směrem na západ tak, aby vedla v úseku Praha – Kladno po plánované Kladenské drážní cestě a dále do Plzeňského a Karlovarského kraje, kde by se napojila na páteřní cyklotrasu číslo 6.

Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram