Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Společnost Meta zaznamenává zpomalující se růst tržeb, omezí nábor zaměstnanců

18. 05. 2022 - Patrik Vodrážka

Společnost Meta uvedla oznámení o omezení přijímání nových zaměstnanců v rámci snahy o snížení nákladů kvůli slabým prognózám tržeb. Facebook zpomaluje nábor na většinu středních a vyšších pozic. Již v minulých týdnech společnost zcela pozastavila nábor nových inženýrů.

Představy Facebooku byly v posledních čtvrtletních výsledcích lepší, než se očekávalo, a počet denních aktivních uživatelů se dokonce oproti minulému čtvrtletí o něco zvýšil, společnost však předpokládá pokles příjmů i kvůli například ruské invazi na Ukrajině.

Facebook navíc také předpokládá, že ztrácí 10 miliard dolarů v příjmech kvůli změnám nastavení soukromí iOS od Apple. Na začátku letošního roku Apple představil novou funkci, která omezuje přístup inzerentů k identifikaci IDFA připojenému k uživatelským zařízením. Tento identifikátor umožňuje společnostem propojit uživatele s daty Facebooku a zobrazit jim cílenou reklamu. Facebook dokonce před zavedením této změny vyzval uživatele, aby povolili společnosti sledovat jejich aktivitu na webových stránkách a v aplikacích, v naději, že omezí její dopady na podnikání společnosti.

Deník Insider již dříve informoval o uniklých interních zprávách, v nichž finanční ředitel David Wehner uvádí, že zmrazení náboru bude trvat do konce roku. Dotkne se téměř všech týmů napříč společností, která nebude po celý rok 2022 nabírat „inženýry, manažery, a dokonce ani některé perspektivní ředitele.“

Fotografie od uživatele Oleg Magni ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram