Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Soud zrušil povolení pro kruhový objezd u Prašné brány

11. 10. 2022 - Daniel Kapek

Městský soud v Praze zrušil povolení pro nejkritizovanější kruhový objezd na území hlavního města. Městská část Praha 1 musí získat nové povolení a zaplatit náklady soudního řízení ve výši 23.228 korun.

Kruhový objezd se před Prašnou bránou objevil letos na jaře. Od té doby se stal nejkritizovanějším a pravděpodobně nejznámějším kruhovým objezdem v Praze.

Vybudování kruhového objezdu hájila městská část prostřednictvím radního Richarda Bureše. Podle něj pomohl kruhový objezd odlehčit dopravě v dalších částech centra a souvisí s dalšími budoucími změnami v okolí.

Proti kruhovému objezdu dlouhodobě vystupovali primátor Zdeněk Hřib a náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Objezd se nicméně se k soudu dostal díky Tomášovi Hnykovi, který argumentuje tím, že kruhový objezd vznikl jako přechodné opatření i přes to, že jde o úpravu trvalou.

Městská část Praha 1 má nyní 90 dnů na vypořádání se s rozhodnutím soudu. Zda kruhový objezd zmizí, však není jasné. Je zde možnost, že Praha 1 zveřejní návrh na dobu 15 dnů a dále na 30 dnů umožní podat námitky a připomínky, se kterými se do soudem stanovené lhůty může stihnout vypořádat. „Očekávám, že to stihnou legalizovat. Nemyslím si, že kruhový objezd zmizí. Od toho tady máme volby,“ uvedl Hnyk.

Zdroj obrázku: Autor: A.Savin – Vlastní dílo, FAL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53722579

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram