Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Playstation 5 přišel opravdu v nešťastné době. Jeho problém není totiž v poptávce, neboť o konzoli zájem je, nicméně problémem jsou dodávky, hlavně kvůli problémům s globálním dodavatelským řetězcem. Na pultu je tak PS5 opravdu málo. PlayStation však tvoří více než čtvrtinu celkových příjmů firmy, a tak je problém na světě.

Pro technologické společnosti bývá poslední čtvrtletí obvykle velmi ziskové, hlavně díky období Vánoc. Společnost Sony však v posledním čtvrtletí prodala „pouze“ 3,9 milionů konzolí PlayStation 5. To je sice mírný nárůst oproti předchozímu čtvrtletí, kdy bylo prodáno 3,3 milionu kusů, pokud však vezmeme v potaz počet konzolí k 31. prosinci 2021 a srovnáme je s rokem 2020, tak zjistíme, že Sony prodala o tři miliony konzolí méně, než se podařilo ve stejném období po uvedení PlayStationu 4 na trh.

Co se týče ostatních důležitých divizí společností, těm se spíše dařilo. Například divize obrazových snímačů společnosti Sony zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 22 % na 57,8 miliardy jenů. Podle společnosti k takovému nárůstu přispěl vyšší prodej obrazových snímačů pro fotoaparáty chytrých telefonů, z nichž větší část tvořily prémiové produkty.

Stěžovat si nemůže ale ani filmová divize, která meziročně vyskočila o 141 % na 461,2 miliardy jenů. Nejvýrazněji k vysokým tržbám přispěly zejména filmy Spider-Man: Bez domova a Venom 2: Carnage.

Fotografie pochází od uživatele EVG Kowalievska ze služby Pexels

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram