Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Sociální nadační fond Prahy pomůže pěstounům a lidem v bytové nouzi

26. 08. 2022 - Vincenc Novák

Pražský magistrát založil Sociální nadační fond. Jeho úkolem je posílení sociální a bytové politiky hlavního města. Určen je pěstounům a lidem v bytové nouzi, kteří skrz něj mohou od 11. srpna požádat o finanční pomoc.

Ceny nájmů se zvyšují na rekordní úroveň, rostou ceny potravin a mnoho rodin se dostává do finanční tísně. Do problémů se mohou dostat také pěstouni. Právě pro ně je určen program v rámci nového fondu.

Cílem novinky je zajistit, aby více dětí vyrůstalo v prostředí náhradních rodin místo v dětských domovech. Toho lze lépe docílit, pokud k pěstounům poputuje dostatečná podpora. Podpora pěstounům v rámci fondu funguje tak, že náhradní rodiče, jenž o podporu požádají, dostanou peníze za služby, které nepokrývají dávky. Tyto služby mohou mít mimo jiné podobu kupř. volnočasových aktivit pro děti či terapeutických služeb. Podpora se týká mimo lidí s dětmi v aktuálně svěřené péči také pěstounů na přechodnou dobu, kteří v současně době v péči žádné dítě nemají, ale jsou připraveni na jeho přijetí.

Podmínkou pro získání pomoci je výkon péče na území Prahy. Kromě programu pro pěstouny obsahuje nový fond také program podpory bydlení, jehož hlavním cílem je možnost nalezení a udržení důstojného bydlení pro každého člověka žijícího v Praze.

Podmínkou pro podporu na získání bydlení je pobyt na území hlavního města po dobu alespoň dvou let. Pro peníze na udržení bydlení musí žadatel pobývat v Praze alespoň jeden rok. Peníze z fondu pak poputují kupř. na kauci, přechodné ubytování či na první platbu nájemného.

Sociální nadační fond Prahy je určen pro ty, kteří nedisponují dostatkem finančních prostředků pro řešení své životní situace a kteří nevystačili se státní podporou. Lhůta, kterou má fond stanovenou k vyřešení žádosti, činí 15 dnů. Žadatel peníze obdrží do tří dnů uplynulých od uzavření darovací smlouvy.

Fotka od Anemone123 z Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram