Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Škoda Plzeň po více než sto letech přijde o okřídlený šíp. Do roku 2029 musí najít nové logo

10. 08. 2022 - Daniel Kapek

Největší český výrobce kolejových vozidel se nedávno domluvil s automobilkou Škoda Auto na převodu ochranných práv ke značce Škoda.

Tím dojde k ukončení zmatků, kdy jednu značku používají dvě společnosti s jinými produkty a majiteli. Změna značky se prý nijak neprojeví na existujících, rozjednaných či budoucích zakázkách plzeňské Škody. 

Obě strany nezveřejnily žádné finanční detaily. Jisté je jen to, že získané prostředky přispějí ke snížení zadlužení Škoda Group a jejímu rozvoji. 

Nové jméno včetně loga pro plzeňské strojírny zatím známé není. 


„Zůstáváme hrdými nositeli odkazu Emila Škody, který položil základy rozvoje průmyslu v Plzni i celém Česku. Nicméně přišel čas respektovat realitu a vyřešit neshody ohledně rozsahu práv, kdy pod stejnou značkou působí na trhu zcela rozdílné produkty. Jsem přesvědčen, že ve finále uzavřená dohoda pomůže plzeňské Škodovce udělat zásadní krok směrem do budoucnosti, kdy chceme být firmou nabízející nejen jednotlivé prostředky hromadné dopravy, ale celá řešení pro moderní mobilitu,“ říká Stanislav Kuba, investiční manažer průmyslové divize skupiny PPF a předseda dozorčí rady Škody Transportation.


Značka Škoda vznikla podle zakladatele plzeňské strojírny Emila Škody. Jako ochrannou známku si nechala plzeňská škodovka okřídlený šíp od roku 1923, od roku 1937 i s textem „Škoda.“ Mladoboleslavská automobilka název Škoda používá od roku 1925, kdy došlo k ovládnutí společnosti Laurin & Klement plzeňskými strojírnami. 

„Jde o důležitý krok směrem k budoucnosti naší automobilky. Chceme se stát na konci tohoto desetiletí jednou z pěti nejprodávanějších značek v Evropě. Právě ještě jednotnější a silnější značka je jedním z předpokladů, jak toho můžeme dosáhnout,“uvedla automobilka v prohlášení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram