Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přehled zajímavých oborů na SŠ v Praze

12. 11. 2023 - Aneta Havránková

Chystáte se příští rok na střední školu a stále tápete, co byste chtěli studovat? Mnoho pražských škol tě zcela jistě překvapí diverzitou svých oborů. Lze studovat třeba diplomatické služby, marketing, kybernetickou bezpečnost či alternativní obory, v rámci kterých budeš cestovat a poznávat své okolí. Pojďme se na ně společně podívat.

SOŠ pro administrativu EU – diplomatické služby

Obor dává velký důraz na výuku práva a diplomatického protokolu. V rámci studia dostanete možnost vydat se na stáže do zahraničí, navštívíte přední české i evropské instituce a budete mít možnost setkat se s uznávanými diplomaty, právníky a politiky. Studium je zaměřeno také na výuku jazyků, mezinárodních vztahů a ekonomiky s podnikáním. Mnoho studentů pak pokračuje ve studiu na předních českých i zahraničních univerzitách.

Smíchovská střední průmyslová škola – kybernetická bezpečnost

Absolvent oboru kybernetická bezpečnost bude mít nezbytné dovednosti v oblastech jako hardware, software, webové a mobilní aplikace, počítačové sítě a programování. Zároveň bude mít povědomí o právních aspektech kybernetické bezpečnosti a etických zásadách týkajících se práce s informačními technologiemi v rámci firem, organizací a ve veřejné sféře. Bude schopen provádět komplexní úvahy a získá praktické zkušenosti, včetně cvičení na polygonu kybernetické bezpečnosti.

Gymnázium na Zatlance – ALT

ALT je nový experimentální program na Gymnáziu Na Zatlance, který se zaměřuje na inovativní pedagogické přístupy a rozvoj osobnosti studentů. Program kombinuje osvědčené metody zahraničního vzdělávání s cílem vytvořit samostatné a sebevědomé osobnosti, které projevují zodpovědnost, respekt k druhým a schopnost spolupráce. Studentům se také dává prostor k objevování a rozvoji svých silných stránek a k tomu, aby lépe porozuměli sami sobě. V rámci studia budete mít možnost vydat se na zajímavé expedice a projekty.

Českoslovanská akademie obchodní – Management v reklamě a umění

V rámci tohoto studijního oboru se škola zaměřuje na přípravu profesionálů v oblasti obchodního, podnikatelského, reklamního a organizačního managementu v kulturních institucích, médiích a organizacích, které se věnují reklamní a propagační tvorbě. Absolventům se tím otevírají dveře k atraktivním pracovním příležitostem a také jim poskytují pevný základ pro další studium na vysokých školách, zejména v oblastech spojených s art-managementem.

Obchodní akademie Bubeneč – Letecká doprava

OA Bubeneč nabízí jedinečnou možnost propojit studium klasické obchodní akademie s leteckou dopravou. Žáci se pak kromě ekonomiky a jazyků učí o základním fungování cestovního ruchu a letecké dopravy. Mají možnost najít si stáž na letišti a v cestovním ruchu. Zaměřují se samozřejmě také na ekonomiku leteckého provozu.

Střední odborná škola civilního letectví – Obchodně provozní pracovník civilního letectví

Tento obor vyžaduje vysokou míru praktických dovedností v oblastech, jako je odbavování cestujících, vystavování a prodej letenek, manipulace s cestovními doklady a odbavení letadel na letišti. Studenti budou mít od druhého ročníku možnost absolvovat praxi na letištních pracovištích v reálném provozu a také na dalších pracovištích spojených s cestovním ruchem. Důležitou součástí výcviku bude i školení v airline systémech Amadeus a SITA DCS. Studenti budou moci získat mezinárodně platný diplom Amadeus a absolvují kurz "Dangerous goods IATA regulations," z něhož na závěr získají mezinárodní certifikát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram