Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Samsung potvrdil odcizení zdrojových kódu hackerskou skupinou

14. 03. 2022 - Patrik Vodrážka

Vyskytly se informace, že unikla citlivá data uživatelů zařízení Samsung. Mělo se jednat o útok hackerské skupiny Lapsus$, která nahrála na internet velké množství dat, které podle skupiny pochází od Samsungu. Samsung nakonec tento útok opravdu potvrdil.

Hackeři získali přibližně 190 GB citlivých uživatelských dat. Samsung prozradil, že při útoku došlo k odcizení některých zdrojových kódů souvisejících s provozem zařízení Galaxy. Odcizeny tak nebyly přihlašovací údaje zákazníků a zaměstnanců.

Útočníci sdíleli torrentový soubor obsahující zdrojový kód bootloaderu pro všechna zařízení Samsung z poslední doby a také kód související s biometrickým ověřením a šifrováním v telefonech a tabletech Galaxy. Podle dosavadních zpráv mohli útočníci získat také přístup k důvěrným údajům týkajících se společnosti Qualcomm.

Samsung se vyjádřil, že předpokládá, že incident nebude mít žádný dopad na jejich podnikání ani zákazníky. Zavedli prý opatření, která mají zabránit dalším podobným incidentům. Není známo, jestli skupina Lapsus$ žádala po Samsungu nějaké odškodnění či vznesla požadavky.

Minulý týden se této hackerské skupině povedlo získat také 1 TB dat (včetně schémat a zdrojového kódu) od čipového giganta Nvidia. Společnost uvedla, že o útoku věděla od 23. února, přičemž skupina požadovala výkupné zaplacené v kryptoměně s tím, že pokud bude zaplaceno, citlivé soubory nezveřejní. Nvidia toto výkupné nezaplatila a hackeři skutečně zveřejnili zdrojový kód technologie DLSS společnosti a informace týkající se až šesti dosud neohlášených grafických karet.

Fotografie pochází od uživatele Mati Mango ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram