Nový šéf společnosti Qualcomm si myslí, že do příštího roku bude mít jeho firma čip, který bude konkurenceschopný Applu, který loni představil notebooky s prvním vlastním čipem Apple M1. Naše společnost bude mít nejlepší čip na trhu, věří výkonný ředitel společnosti Qualcomm Cristiano Amon. 

Apple jednoznačně vede v úsporných čipech. Ani dlouholetí dodavatelé procesorů Intel a AMD nemají čipy tak úsporné, jako společnost Apple. Qualcomm si proto klade za cíl být ještě lepší a stát se tak nejlepší společností na trhu, a to s pomocí týmu architektů čipů, kteří dříve pracovali na čipu Apple, ale nyní přešli do Qualcommu. Tato společnost tak dospěla k závěru, že potřebuje čipy navržené na míru, pokud chtějí jeho zákazníci ještě lepší výkon svých notebooků než u těch od firmy Apple.

Qualcomm odkoupil letos v lednu společnost NUVIA zaměřenou na vývoj vysoce výkonných procesorů pro servery na bázi architektury ARM (na stejné architektuře běží i čip Apple M1). V této společnosti jsou i bývalí architekti z firem Apple a Google. Vypadá to tak, že tu zanedlouho bude společnost, která by opravdu Apple mohla řádně konkurovat.

Fotografie od uživatele Opt Lasers ze služby Pexels