Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Program Erasmus for Young Entrepreneurs studentům umožňuje vyjet na stáž do EU, ale i do USA nebo Singapuru

18. 02. 2023 - Aneta Havránková

Svět je plný příležitostí pro studenty a jedinou překážkou je nedostatek informací. Věděli jste, že můžete zadarmo vyjet kamkoliv do Evropské Unie, USA, Kanady, Singapuru nebo třeba do Jižní Koreje? A ještě vám za to budou platit! Poznáte tamní kulturu, uděláte si nové kamarády a získáte nové pracovní zkušenosti. To vše nabízí program Erasmus for Young Entrepreneurs. 

S programem Erasmus for Young se můžete vydat na pracovní stáž kdekoliv po světě. Jedinou podmínkou je, že jste starší osmnácti let a máte jistou podnikatelskou vizi. Nemusí to ale být nic velkého, stačí pouze nápad o tom, v čem byste rádi do budoucna podnikali. To vše pak sepíšete do krátkého podnikatelského plánu a podáte přihlášku do programu. Plán založit stánek s občerstvením je dostatečný. 

Součástí přihlášky je ještě motivační dopis a životopis v anglickém jazyce, ale nemusíte tam mít bůhví jaké zkušenosti. V České republice o programu téměř nikdo neví, a tak je velmi vysoká pravděpodobnost, že vás na stáž přijmou. Vy si pak na základě toho vyberete zemi, ve které byste stáž chtěli absolvovat. Může to být kdekoliv v Evropské Unii, na Balkánském poloostrově, v Turecku, Izraeli, Singapuru, USA, Kanadě, na Tchaj-wanu nebo v Jižní Koreji. 

Sami si také zvolíte obor, ve kterém byste chtěli podnikat. Na základě toho se pak kouknete na seznam organizací a firem zapojených do programu, zkontaktujete je a můžete se vydat na stáž. Trvá od jednoho do šesti měsíců a každý se jí může zúčastnit dvakrát. V místě stáže pak po domluvě s organizací docházíte do firmy a učíte se, jak začít podnikat. Rozhodně to ale není běžná práce a spíše tam půjdete tak dvakrát týdně. Budete tedy mít dostatek času na to, abyste pořádně procestovali danou zemi. 

A jak je to s financemi? Celý program je hrazený z grantů Evropské Unie a všichni účastníci dostávají finanční obnos podle země, ve které se nacházejí. V Albánii a Turecku tak dostanete na měsíc kolem patnácti tisíc, v Norsku, USA nebo třeba na Azorských ostrovech pak ale dostanete třicet tisíc měsíčně. Všichni ale zažijete spoustu zážitků a budete si to pamatovat navždy. Více informací o programu se dozvíte zde: https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram