Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Začala registrace na Erasmus days. Zúčastněte se a vymyslete skvělou akci

16. 05. 2024 - Aneta Havránková

Zapojili jste se nedávno do projektu financovaného programem Erasmus+ nebo jej dokončili? Rádi byste se o své zkušenosti a dojmy podělili s ostatními? Pokud ano, Dům zahraniční spolupráce pro vás přichystal skvělou akci. Zapojte se do celoevropských oslav Erasmus Days, které se konají letos ve dnech 14. až 19. října. Registrovat se můžete již nyní.

Cílem Erasmus Days je představit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a šířit informace o pozitivních dopadech programu, Pro organizátory akcí to představuje jedinečnou příležitost sdílet své úspěchy a zkušenosti s kolegy, účastníky a širokou veřejností. V neposlední řadě lze podle online interaktivní mapy na stránkách www.erasmusdays.eu zjistit, jaké aktivity se realizují jinde v Evropě, a případně navázat nové kontakty.

Zapojit se mohou všechny typy škol od mateřských po vysoké, neziskové organizace zaměřené na vzdělávání mládeže nebo dospělých, úřady, firmy a další instituce, které letos realizují nebo dokončily projekt s finanční podporou programu Erasmus+. Stačí vyplnit online formulář na webu www.erasmusdays.eu. Navíc všichni organizátoři v Česku, kteří se zaregistrují do 2. září, obdrží balíček promo předmětů a materiálů pro svou akci. Další informace včetně infobrožury najdete na webu DZS.

Akce mohou mít mnoho podob

Forma i rozsah jednotlivých akcí je zcela ponechána na fantazii a možnostech jednotlivých organizací, které mohou své aktivity omezit na uzavřený okruh pozvaných hostů, nebo je otevřít široké veřejnosti. Mezi takové aktivity patří např.: diskuze u kulatého stolu, semináře a workshopy, prezentace, online soutěže, divadelní nebo filmová představení, koncerty, sportovní akce, výstavy či ukázky inovativní výuky. Můžete se také více zaměřit na online aktivity jako webináře, streamování, příspěvky a soutěže na sociálních sítích.

„Akce je v České republice velmi oblíbená, každoročně patříme k nejaktivnějším ze zapojených zemí,“ hodnotí zájem českých organizací Lucie Rychlá z Domu zahraniční spolupráce, který v České republice program Erasmus+ administruje.

Česká republika se projektu Erasmus Days účastní od roku 2018, a to velmi aktivně. Místní školy a další vzdělávací organizace vždy chystají pestrou škálu aktivit od prezentací, výstav, hudebních i divadelních představení, podcastů a kampaní na sociálních sítích, přes praktické workshopy, hry a soutěže, ekologické aktivity, odborné diskuse nebo vlajkové průvody a mnoho dalších aktivit. 

Účastníci výjezdů Erasmus+, kteří mají účet TikToku nebo na Instagramu, se mohou zapojit do celoevropské výzvy #GuessWhereasmus a sdílet krátké veselé video. Ostatní pak budou moci hádat, kam na Erasmus vyjeli nebo kam vyjet plánují.

Zdroj: DZS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram