Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online příprava na zkoušky nemusí být promarněný čas u obrazovky

13. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Děti tráví většinu času u počítače, obzvláště v době distanční výuky. Online je škola, zábava, kamarádi a musí být i příprava na zkoušky. Jsou tak “přikovaní” k obrazovkám svých chytrých zařízení většinu dne. Prostředí internetu znají, a pokud si dobře vyberou i kvalitní online přípravu, může být i podnětné. Jak ale vybrat tu nejvhodnější přípravu? Máme podrobný návod!

Jednotné přijímací zkoušky organizované státní společností CERMAT se konají písemnou formou. Uchazeč dostane vytištěný test a záznamový arch, do kterého zaznamenává odpovědi. Rodiče by proto měli zohlednit ve výběru online přípravy i to, aby se vaše dítě seznámilo s podobou testů od CERMAT a záznamových archů. Některé druhy online přípravy navíc nabízejí ke stažení doplňkové pracovní listy s úlohami. Ty si mohou doma vytisknout a zkombinovat tak online přípravu s tištěnou podobou testů.

Čtěte také: Strategie řešení přijímačkového testu

Různé formy online přípravy

Online příprava může mít spoustu forem. Některé z nich využívají aplikace, jiné komunikační platformy a v rámci online přípravy spojí dítě s lektorem. Další jsou založené na videolekcích. Rodiče by měli vybrat vždy takovou formu přípravy, u které dítě vydrží. A zvážit, zda je spíš audiovizuální typ a potřebuje vysvětlení slyšet, anebo mu stačí projít si ukázkové úlohy a zkusí si je vyřešit po vlastní ose.

Online testy

Pro ty, kteří chtějí vědět, jak jsou na tom, jsou ideální online testy. S časovým limitem, stejným jako u přijímacích zkoušek, si mohou vyzkoušet test z matematiky a českého jazyka. Důležité je si říct, zda dítě stihne vyřešit všechny otázky a zda si umí s nimi poradit. 

Tip: Vybírejte online testy vždy tak, aby svou podobou co nejvíce kopírovaly testy CERMAT. A to co do počtu otázek v obou předmětech a se stejným časovým limitem.

Online kurzy

Online kurzy jsou zpravidla obsáhlejší. Měly by zahrnovat vysvětlení jednotlivých typů úloh, seznámit se strategiemi řešení testu a poskytnout dostatečný počet úloh k procvičování. Pro milovníky videí a mladé youtubery doporučujeme vybrat online kurzy založené právě na videích.

Tip: Při výběru online kurzů si prohlédněte ukázkovou lekci. Už z jednoho videa poznáte, zda se vám zpracování kurzu líbí a zda jsou vašemu dítěti sympatičtí lektoři.

Kurzy s lektorem

Do online přípravy můžeme zahrnout i kurzy s lektorem nebo přípravné kurzy. Uchazeči mohou najít varianty se skupinkou dětí, ale i individuální přípravné kurzy s lektorem. 

Tip: Pokud máte pocit, že se přípravě potřebujete věnovat na 120 procent, zvolte individuální přípravu, ve které se můžete domluvit, jaká témata upřednostníte a kolik času jim bude lektor věnovat.

Doučování online

Distanční výuka je pro spoustu dětí náročná a je těžké zhodnotit, zda mají stejné znalosti z českého jazyka a matematiky, jako kdyby chodily do školy. Pokud je potřeba, aby se dítě zorientovalo v některých částech látky, měli by rodiče sáhnout po doučovacích aplikacích. Vybírat mohou podle předmětu (český jazyk nebo matematika).

Ideální služba dítě provede vybranou látkou z českého jazyka nebo matematiky a zároveň nabídne po každém celku pár otázek, díky rodič zjistí, zda dítě vše pochopilo a může  pokračovat dál.

Doučování může probíhat i individuální formou s lektorem. Jedná se o nákladnější formu přípravu, ale více cílenou na oblast, která vás aktuálně pálí.

Tip: Vždy hledejte takovou online přípravu, do které můžete nahlédnout, než si ji pořídíte. Je lepší zkusit si jednu či dvě lekce a zhodnotit, zda vám zvolený přístup vyhovuje.

Přijímačky nanečisto online

To, jak by dítě dopadlo u přijímacích zkoušek, si může také vyzkoušet online z domova. 

Vyhledejte si termíny přijímacích zkoušek nanečisto a budete mít rychlou zpětnou vazbu, jak jste na tom s přípravou. Možná zjistíte, že už žádnou nepotřebujete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram