Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový online kurz Člověka v tísni se zaměří na kvalitu života ve městech

23. 06. 2023 - Vincenc Novák

Organizace Člověk v tísni na podzim otevře nový online kurz Žijeme městem, jehož účastníci se zaměří na téma kvality života ve městech. Novinka propojí sociální i environmentální aspekty městského života i téma aktivního občanství.

Kurz je určen především žákům a žákyním 2. stupně základních škol a jejich vyučujícím. Skládá se z pěti kapitol - Komunita, Životní prostředí, Bezpečí a doprava, Město pro všechny a Participace.

Žáci se tak dozví, jakým způsobem ovlivňuje kvalitu života ve městě komunita a sousedství, životní prostředí města, městská doprava ale také jak kvalitu města ovlivňuje pospolitost, soudržnost a participace jeho obyvatel na chodu a podobě města.

Foto: Tomáš Princ

Na účastníky v rámci kurzu čekají krátká videa, texty, úkoly či hrdinské výzvy, které je možné plnit v průběhu, ale i po vyučování a souvisí s jednotlivými kapitolami kurzu.

Kurz již prošel pilotním ověřováním obsahu, do něhož se zapojilo 11 pražských škol. Jednou z nich je i žižkovské Gymnázium Sladkovského. „Rozhodl jsem se ve výuce využít hrdinské výzvy z části kurzu nazvané "Město pro všechny". Studenti měli během května a června tři týdny na to, aby sami, ve dvojicích nebo ve trojicích zkusili splnit některé ze zadaných výzev. Dnes nám ve třech až pěti minutách za použití fotografií a videí představí, jak se jim to dařilo,“ říká tamní učitel zeměpisu Vojtěch Úlehla.

Výhodou kurzu je, že jej lze využít jak pro samostudium, tak pro společnou práci ve třídě. Vedle samotného kurzu vznikla i metodická příručka Žijeme městem, která je určena pro vyučující. Obsahuje lekce do výuky ke všem kapitolám online kurzu.

Obsah kurzu "Žijeme městem" pilotně ověřovali učitelé i žáci na 11 pražských základních školách. Foto: Tomáš Princ

Autor úvodního obrázku: Tomáš Princ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram