Cookie Consent by Free Privacy Policy website

New York: je to opravdu americký sen? 

16. 03. 2022 - Aneta Havránková

Minulý týden jsem se lowcostově vydala do New Yorku. Zpáteční letenky jsem sehnala v akci od Lufthansy, s odletem z Berlína, za 4,5 tisíce, což je velmi příznivá cena. V USA jsem nikdy předtím nebyla, tak jsem byla velmi zvědavá.

První, co jsme viděli po příjezdu k apartmánu, po naši devítihodinové cestě, byly bohužel odpadky a krysy. Ubytování jsme ale měli hezké, ve čtvrti Brooklyn. Jen pozor! V USA mají jiné zásuvky, je tedy třeba myslet na to dopředu a od někoho si zapůjčit správný adaptér. 

Ubytování 25 minut od centra pro dva lidi vyšlo na cca 10 tisíc. Největší položka ale bylo jídlo. To je v NY a ve státech celkově velmi drahé. Fastfoody jsou levnější než supermarkety a zdravé jídlo levně bohužel neseženete. I ty fastfoody jsou ale cca o 30 % dražší než u nás. Všechno jídlo je navíc mnohem víc sladké a karbonizované, což není zrovna nejlepší. Naopak oblečení zde mají o něco levnější. 

V NY jsme viděli všechny zajímavé památky, včetně Sochy Svobody, Empire State Building, Central Parku, atd. To bylo hezké, spolu s klasickými americkými mrakodrapy. Kámen úrazu je ale metro, velmi přelidněné, oproti těm evropským pomalé, plné kapsářů a k tomu nevoní příliš vábně. V NY je to ale nejpohodlnější způsob dopravy. 

V rámci našeho týdenního pobytu jsme stihli navštívit i město New Haven, ve kterém sídlí Yalelova univerzita. Ta má krásný kampus, ale město samo o sobě už bohužel příliš krásou neoplývá a je v něm obrovská kriminalita. 

New York je veliký, je to něco jiného, co by každý měl jednou za život navštívit. Návštěvy určitě nelituji, jsem ráda, že jsem opět poznala novou kulturu, ale vracet se tam nejspíš už nepotřebuji a jako vždy po návratu do České republiky si opět více a více vážím mé vlasti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram