Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nevíte kam na střední? Pomůže například veletrh Schola Pragensis

25. 11. 2021 - Daniel Kapek

Výběr střední školy je pro spoustu náctiletých velké dilema. Často se nemohou rozhodnout na jakou školu se přihlásit.

Končíte na základní škole a nevíte kam dál? Nemůžete se rozhodnout? Pokusíme se vám s výběrem pomoci.

Zoufale se snažíte najít nějakou, na které to do maturity přežijete? Aby to pro vás nebylo peklo, připravili jsme krátký návod, jak si mezi středními školami vybrat.

Čím začít?

Paradoxně první věc, na kterou byste se měli při výběru školy zaměřit, jsou vaše slabiny. Nemá smyl chodit na jazykovou školu, pokud vám nejdou jazyky. Stejně tak technické obory nejsou pro knihomoly atd.

V budoucnu bych chtěl/a být….

Je dobře, že máte představu o tom, co byste chtěli v budoucnosti dělat. Vyberte školy, které vám mohou pomoci s dosažením vašeho cíle.

Nevím co dál…

Již jste eliminovali obory, které nechcete, ale stále nemáte jasno. Nemůžete si vybrat mezi tím, co chcete, protože to nevíte. Je to běžné a v pořádku. Stále jsou tu dva body, které vám s výběrem velmi pomůžou.

Zkuste Scholu Pragensis.

Schola Pragensis je veletrh pražských středních škol. Jsou zde představeny některé pražské školy, se kterými můžete porovnat školy, které vám zbyly po předchozích bodech. Získáte tak představu o úrovni dané školy. Pokud jste nebyli na žádném dni otevřených dveří, doporučujeme na nějaký zajít, abyste měli co porovnávat.

Zbylo mi pět škol a nemohu si mezi nimi vybrat

Přihlášku můžete podat na dvě střední školy, ale stále vám nějaké přebývají. Doporučujeme eliminovat od nejvzdálenější. Dopravovat se do školy hodinu vám ze začátku vadit nebude. Až se seznámíte se spolužáky, bude chtít spolu trávit volný čas, který vám bude zabírat doprava do školy a zpět, budete-li jediný nebo jediná dojíždět velkou dálku.

Bojíte se špatného výběru?

Položte si otázku „Na co budu potom vzpomínat?“

Budete vzpomínat na to, jak jste se pilně učili, abyste měli tu vysněnou jedničku z předmětu, který vás nebude moc zajímat? Anebo budete radši vzpomínat na zážitky se spolužáky, které během svých let na škole zažijete?

Pokud vás ani toto nepřesvědčilo, nezoufejte. Pokud nebudete se školou spokojeni, můžete jednoduše přestoupit na jinou. V Praze to umožněno je, a proto není důvod se obávat výběru. A věřím, že právě probíhající Schola Pragensis 2021 vám výběr může velmi usnadnit.

Photo by Pixabay from Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram