Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na přijímačky i maturitu se můžete připravovat pomocí nové aplikace

01. 02. 2021 - Pražský inovační institut

Ode dneška si mohou uchazeči o střední školy i maturanti stáhnout do svých chytrých telefonů a tabletů novou aplikaci InspIS SETmobile, která jim pomůže se připravovat na přijímací zkoušky maturitních oborů středních škol i na samotné maturity. 

Testy státní organizace CERMAT, která je pro tyto zkoušky každoročně připravuje, převedla do elektronické podoby Česká školní inspekce. Zahrnují ty, které se objevily na přijímacích zkouškách v uplynulých letech, a to pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium. Jde o testy z českého jazyka a matematiky, které byly použity při takzvané jednotné přijímací zkoušce v letech 2020, 2019, 2018 a 2017, plus ukázkové verze testů pro rok 2021.

Podobně je aplikace připravena i pro maturanty.  Nabízí také elektronické verze testů z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka, které CERMAT připravil a použil pro maturity  v roce 2020, 2019 a 2018, a to v jarním i podzimním zkušebním období. 

Rozpis testů umístěných k 1. 2. 2021 v aplikaci InspIS SETmobile najdete zde>>

Většina testů je v systému k dispozici v plném rozsahu, ale v některých případech některé úlohy, které byly součástí ostrých testů, v elektronické verzi testu v InspIS SETmobile chybí, protože vyžadují např. zápis zcela otevřené odpovědi žáka s následným hodnocením reálným hodnotitelem, nebo jde o geometrické úlohy vyžadující rýsování na papír apod. V takovém případě je příslušná informace u daného testu vždy uvedena a k elektronické verzi testu v InspIS SETmobile je přiložen soubor se zadáním takových úloh a jejich vzorovým řešením. Kompletní znění testů k vytištění a zpracování tzv. na papíře je pak k dispozici na webových stránkách CERMAT, což je u každého testu uvedeno také. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram