Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na Instagramu se v nejbližší době objeví NFT

23. 03. 2022 - Patrik Vodrážka

NFT neboli (non-fungible) tokeny, fenomén poslední doby, se dostaly velice rychle do popředí. Brzy se stanou také součástí Instagramu, jak to potvrdil Mark Zuckerberg oficiálně ve svém projevu na SXSW. Podle něj se tyto digitální sběratelské předměty objeví na Instagramu v nejbližší době.

Není zatím známo, jak bude zavádění na platformu probíhat ani jak všechno bude nakonec fungovat. Jediné, co Zuckerberg naznačil je, že se budou moct uživatelé pochlubit svými NFT a případně budou moci také vytvářet nové nezaměnitelné tokeny.

Zájem o NFT projevili i další kolegové, již v minulosti vrcholný manažer Instagramu Adam Mosseri uvedl, že společnost tento fenomén aktivně zkoumá.

Podle Zuckerberga by NFT mohly mít jednoho dne významnou roli také v metaverzu. Jako příklad uvedl možnost, že by avataři v metaverzu mohli nosit oblečení v podobě NFT. Než to však bude možné, je zapotřebí vyřešit řadu technických otázek.

NFT (nezaměnitelný token) je nezaměnitelná jednotka dat uložená na blockchainu ve formě digitální účetní knihy, se kterou lze prodávat a obchodovat. Typy datových jednotek NFT mohou být spojeny s digitálními soubory jako jsou fotografie, videa a zvuk.

Fotografie pochází od uživatele energepic.com ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram