Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Místo několika karet jen jedna univerzální? Samsung představil bezpečnostní čip, kterým to půjde

03. 02. 2022 - Patrik Vodrážka

Nejeden člověk by jistě uvítal, kdyby namísto velkého množství různých průkazů měl pouze jeden. Není proto překvapením, že se technologické společnosti vydávají tímto směrem a jednou z nich je Samsung, který představil „první průmyslový“ bezpečnostní čip (IC) pro platební karty typu „vše v jednom“.

Čip označený jako S3B512C má snímat biometrické údaje prostřednictvím snímače otisků prstů, ukládat a ověřovat data pomocí zabezpečeného prvku odolného proti manipulaci a analyzuje je pomocí zabezpečeného procesoru. Čip je určený primárně pro platební karty, ale jeho využití by mohlo sloužit také pro identifikaci studentů, zaměstnanců, členství či pro přístup do budov.

Tento čip by tak mohl usnadnit výrobu biometrických platebních karet bank a dalších subjektů. Čip totiž funguje v souladu s nejnovějšími bezpečnostními požadavky společnosti Mastercard pro platební karty a odpovídá také mezinárodním bezpečnostním standardům (CC ALE 6+).

Jedná se tedy o velký posun dopředu a tento čip rozhodně má potenciál učinit biometrické platební karty běžnějšími, rychlejšími a bezpečnějšími. Při platbě navíc nebude nutné zadávat PIN.

Fotografie pochází od uživatele John Tekeridis ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram