Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kariérové vzdělávání žáků - Kým čím být

18. 05. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

Představujeme dva zajímavé a užitečné online produkty v oblasti kariérového vzdělávání žáků z dílny neziskové organizace Kým čím být, z.s.

V prvním případě se jedná o sérii tří volně navazujících e-publikací k tématu podpory kariérového vzdělávání na základní škole a v předškolním vzdělávání. Publikace jsou volně ke stažení na webu Kým čím být, z.s. zde.

První publikace je obecnější k tématu kariérového vzdělávání. Přesto je ale velmi praktická, nabízí možné cíle a výstupy pro podporu kariérového rozvoje dětí/žáků. Publikace jsou vhodné i pro učitele a poradce na gymnáziích a SOŠ právě proto, že je základ tématu a průběh práce se školním týmem, který je popsán ve druhé publikaci, společný pro všechny stupně škol.

Druhým produktem je velmi potřebný e-learning (nejen) pro žáky a žákyně na gymnáziích. Je 24/7 a zdarma k dispozici na webu Kým čím být, z.s. zde. Procházejí jím žáci, ale slouží i pro učitele a poradce, protože je vhodné s informacemi a portfoliem, kam se propisují výsledky aktivit, po absolvování kurzu se žáky pracovat. Slovo "nejen" vyjadřuje možnost nabídnout e-learning a následně s tím pracovat s motivovanými, osobnostně připravenými žáky a žákyněmi v posledních ročnících na základní škole. Je to na zvážení každého učitele.

Absolvování e-learningu dobře slouží jako příprava pro individuální a skupinové kariérové poradenství se žáky. Právě proto lze nabídnut pro učitele a poradce, kteří mají zájem a chtějí s tím pracovat, možnost zveřejnit jejich zkušenosti na webu Kým čím být, z.s. ve formě metodického listu (vzor bude poskytnut). Tyto listy pak budou volně ke stažení pro každého učitele a poradce v ČR. Budu ráda, když se zapojí i učitele a poradce z Prahy a podělí se o své zkušenosti.

Na závěr nabízíme feedback učitele - kariérového poradce z gymnázia a SOŠ s maturitou z Plzeňského kraje, který ho poslal poté, co se seznámil s obsahem e-learningu:

... prošel jsem si kurz. Jsem pozitivně překvapen, neboť shrnuje většinu aktivit, které se žáky dělám a nyní jsem vlastně na vážkách, jak k tomu přistoupit. Vlastně by bylo fajn to projít ze začátku roku a pak v hodinách se vracet k jednotlivým částem, tady bych asi jako běžný pedagog uvítal drobný metodický list, jak to se žáky v hodině rozvinout. Kurz je natočen za mě velmi nápaditě, jazyk je srozumitelný pro mladé lidi, typ písmo a velikost se dobře čtou. Děkuji za možnost si to vyzkoušet, myslím, že to bude velmi přínosné a je to skvělé shrnutí všech možných zdrojů a odkazů. Velmi dobrá práce. ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram